Eesti riik sõlmis pilve kolimise üürilepingu

Pilveriik Eesti hakkab koopiad riiklikest andmetest hoidma Luksemburgis

FOTO: PantherMedia / Scanpix

Eesti ja Luksemburg allkirjastasid andmesaatkondade üürilepingu, mis tähendab, et Eesti hakkab koopiad riiklikest andmetest hoidma Luksemburgis

Üürilepingus lepitakse täpsemalt kokku tehnilistes nõuetes ja varalistes kohustustes Eesti andmete ja infosüsteemide majutamise eest Luksemburgi riiklikus kõrgturvalises andmekeskuses, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM). Andmesaatkond alustab tööd järgmisel aastal.

Minister Urve Palo sõnul on tegemist järjekordse edasiminekuga andmesaatkonna rajamisel ning laiemalt ka riikide vahelise digitaalse koostöö vallas. «On väga hea meel allkirjastada järgmine etapp projektis, mis võimaldab meil hoida varukoopiaid tähtsatest andmetest väljaspool Eesti territooriumi ning tõsta seeläbi e-riigi turvalisust ja suurendada digitaalset järjepidevust,» ütles ta. 

«Luksemburg soovib sarnaselt Eestile olla digitaalse arengu osas esirinnas, mistõttu on koostöö seni olnud tulemuslik ja aidanud kaasa kahe riigi suhete tugevdamisele,» lisas minister.

Pärast üürilepingu sõlmimist töötatakse edasi Eesti Registrite ja Infosüsteemide keskuse (RIK) juhtimisel tehnilise lahenduse väljatöötamisega ning viiakse läbi hanked andmesaatkonna sisustamiseks tarvilike seadmetega.

Andmesaatkonnad on riigi privaatpilve laiendus Eesti territooriumist väljapoole, kus riigi füüsilistesse saatkondadesse rajatakse vajaminevad serveriruumid ja luuakse vastav tehniline võimekus oluliste andmete varundamiseks ja kriitiliste e-teenuste opereerimiseks.

Riigipilve kontseptsioon ja sealhulgas ka andmesaatkonna projekt kinnitati valitsuse poolt 2015. aasta septembris. Eesti on esimene riik maailmas, mis varundab oma riiklikke andmeid andmesaatkonna kontseptsiooni raames teise riigi territooriumil.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles