Euroopa Komisjon: ELi tööhõive on rekordkõrge ja noorte olukord paraneb

Euroopa Komisjon

FOTO: YVES HERMAN/REUTERS

Euroopa Komisjoni teatel on tööhõive Euroopa Liidus rekordkõrge ning ka noorte olukord paraneb.

ELi tööhõive paraneb järjekindlalt ja peaaegu kõikides liikmesriikides, teatas komisjon neljapäeval. 2017. aasta teises kvartalis kasvas tööhõive eelmise aasta sama perioodiga võrreldes ELis 1,5 protsenti ja euroalal 1,6 protsenti.

Eelmise aastaga võrreldes töötab ELis 3,5 miljonit ja euroalal 2,4 miljonit inimest rohkem. See tähendab, et Euroopa Liidus on praegu töökoht 235,4 miljonil inimesel. Seda on rohkem kui kunagi varem. 2014. aasta kolmanda kvartaliga võrreldes on töötavate inimeste arv kasvanud 8 miljoni võrra ELis ja 5,6 miljoni võrra euroalas.

ELi tööhõive suurenemine viimase nelja aasta jooksul on eriti tuntav noorema põlvkonna hulgas. Ehkki noorte tööpuudus on endiselt kõrge, on see näitaja kahanenud kiiremini kui üldine töötus ning on nüüd jõudnud 16,9 protsendini, mis on vähem kui 2008. aastal.

«Täna avaldatud arvud on lootustandvad. Euroopas on töökoht rohkematel inimestel kui kunagi varem ning töötus on langenud viimase üheksa aasta madalaimale tasemele. Tähtajatu lepinguga töötab 2,2 miljonit inimest rohkem kui eelmisel aastal,» märkis komisjoni tööhõivevolinik Marianne Thyssen.

«Peame samas tempos jätkama ning parandama majandus- ja sotsiaaltingimusi kõigi jaoks,» jätkas Thyssen.

Kvartaliaruanne näitab ka seda, et ELi majandus kasvab endiselt kõikides liikmesriikides. Eelmise aastaga võrreldes kasvas majandus Euroopa Liidus tervikuna 2,4 protsenti ja euroalal 2,3 protsenti.

See kajastub komisjoni teatel ka ELi leibkondade rahalise olukorra paranemises, kuna töötasu osakaal on suurenenud ning vajadus sotsiaaltoetuste järele enam ei kasva.

Tagasi üles