Graafik: tuhanded ettevõtted viivitavad nõrkade tulemuste peitmiseks aruannetega

Enam kui tuhande võrra on kasvanud ettevõtete arv, kes ei taha õigeaegselt majandusaasta aruannet Eestis esitada.

FOTO: PantherMedia/Scanpix

Creditinfo sõnul muutusid 1. oktoobrist viimase majandusaruande puudumise tõttu krediidihinnangud negatiivseks 12 985 ettevõttel, mis on üle tuhande ettevõtte enam kui eelmisel aastal samal ajal.

Creditinfo Eesti arendusdirektori Alar Jägeri sõnul näitab andmete avalikustamisega viivitamine, et nõrkasid majandustulemusi soovitakse teadlikult varjata ja ettevõte on suure tõenäosusega oma tegevust lõpetamas. 

«Creditinfo on kõikidele ettevõtetele aruande esitamist meelde tuletanud ja hoiatanud krediidihinnangu muutusest,» lausus Jäger. Ta täpsustas, et krediidihinnangu ümberarvutamine ei puuduta uusi ettevõtteid ega neid, kelle majandusaasta lõpust ei ole möödunud veel kuus kuud. 

Muudatus puudutab seni positiivse krediidihinnanguga firmasid, kes ei ole esitanud 2016. aasta majandusaruannet. Enim muutusid krediidihinnangud hulgi- ja jaekaubandussektoris (2292 ettevõttel), kutse, teadus- ja tehnikaalases tegevuses (2194 ettevõttel) ning kinnisvaraalases tegevuses (1260 ettevõttel).

Allikas:

FOTO: Creditinfo Eesti AS

Negatiivse krediidihinnangu korral on ettevõtte krediidirisk väga kõrge ja Creditinfo ei soovita sellisele ettevõttele krediidiga müüa. Nii võib negatiivne krediidihinnang kitsendada pangast laenusaamise võimalusi, mõjutada tarnijaid kehtestama ettevõttele karmimad krediiditingimused või jätta ettevõtte ilma mõnest uuest kliendist.

Creditinfo Eesti AS (endise nimega Krediidiinfo AS) annab juba üle 20 aasta kõikidele Eesti ettevõtetele krediidihinnanguid, mida kasutavad igapäevaste krediidiotsuste tegemiseks Eesti pangandus-, telekommunikatsiooni, kütuse, kaubandus- ja paljude teiste sektorite krediteerijad. 

Krediidihinnang moodustub ettevõtte majandus-, finants- ja maksekommete info põhjal ning arvutatakse ümber iga kord, kui tekib muutus hinnangut mõjutavates andmetes sh aastaaruannetes

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles