Läti maksupööre viib ahastuse äärele

Lätis on homme iseseisvuse taastamise päev. Sel puhul heisatakse ka riigilipud.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Ainsad, kes kindlalt Läti maksureformist võidavad, on raamatupidamisfirmad, väidab Citadele Banka juhatuse liige Santa Purgaile.

Juba kevadel selgus, et ühiskond toetab Läti suure maksureformi peamisi eesmärke nagu madalapalgaliste toetamine, õiglasemad maksumäärad ja suurem motivatsioon ettevõtlusega tegelemiseks. Kuid toetus hajus sedamööda, kuidas riigiaparaat reformi ellu viima asus, ning praeguseks on ettevõtjad juba ahastuse äärel, vahendab Äripäev.

Reformi ideed toetasid üldiselt ka ettevõtjad, sest reformi aluspõhimõtte järgi hoidus riik maksukoormust suurendamast ning kavatses eelarve puudujäägi katta hoopis maksubaasi laiendamisega. See tähendas nii inimeste motiveerimist ettevõtlusega tegelema kui ka väike- ja keskmiste ettevõtete motiveerimist varimajanduse hallist alast ausate maksumaksjate sekka tulema. Praeguseks on aga heade ideede ellurakendamise viis ettevõtjad meeleheitele viinud. Peapõhjusteks infopuudus suurte ümberkorralduste kohta ja teadmatus peatselt algava uue majandusaasta suhtes.

Loe pikemalt Äripäevast.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles