Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kontrollikoja juht: lõpetame priiskamise projektidele, mida keegi ei vaja

3
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Vasakult: Euroopa Kontrollikoja juht Klaus-Heiner Lehne ja Eesti president Kersti Kaljulaid | FOTO: Jaanus Lensment

Tallinna külastanud Euroopa Kontrollikoja presidendi Klaus-Heiner Lehne sõnul vajab ELi eelarvepoliitika reformi, muuhulgas hakkab audiitorite koda varasemast rohkem tähelepanu pöörama sellele, kas eurotoetustena välja antud raha kulutatakse lisaks seaduslikkusele ka mõistlikult.

Kui varem vaatles kontrollikoda üksnes ELi rahastuse saanud projektide vastavust seadustele, siis nüüd auditeerivad nad üha enam projektide mõistlikkust, rääkis Lehne intervjuus ERRile, vahendab ERRi uudisteportaal.

Ta tõi näite kontrollikoja aruandest, milles leiti, et Euroopa Liidu vahenditest on rahastatud sadamaterminale kohtades, kus on ümberringi juba palju sadamaid, mistõttu polnud Euroopa raha kasutamine otstarbekas.

Samuti on Euroopa Liidu raha investeeritud lennujaamade ehitusse, samas kui tulevane reisijate arv ja käitumine pole piisavalt hästi läbi mõeldud ning ümbritsevat infrastruktuuri pole arvesse võetud. Tulevikus soovib kontrollikoda sellised otstarbetud investeeringud välistada.

Lehne rõhutas ka vajadust muuta Euroopa Liidu eelarvepoliitikat, mis on praegu liiga paindumatu ning ei suuda käia kaasas ekstreemselt muutuvate oludega, näiteks migratsioonikriisiga.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Tagasi üles