Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Otsevideo: tulevikutöö konverentsi teine päev algas OECD asepeasekretäri ettekandega automaatikast

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Rait Piir

Kolmapäeval Eesti EL-i eesistumise raames alanud konverentsi «Tulevikutöö: uus reaalsus, uued lahendused» teine päev algas OECD asepeasekretäri Mari Kiviniemi ettekandega uutest väljakutsetest tööturul.

Konverentsi otseülekanne on nähtav siit:

Täpsemat infot leiab konverentsi kohta siit.

Mõned kõige olulisemad konverentsil tõstatatud mõtted esimesest päevast:

  • Vabakutselisi töötajaid tekib üha rohkem ning valitsused peavad seeläbi ka nendega üha rohkem arvestama hakkama. Näiteks peaks peaks veebis töötavatel inimestel olema parem sotsiaalkaitse.
  • Automatiseerumine hakkab eelkõige kahjustama lihttööjõudu. Kõrge tasemega oskustöölisi hakkab pigem hoopis rohkem vaja minema, sest tekivad mitmed uued töökohad. Kui kaarte ei mängita õigesti, siis sotsiaalne lõhe süveneb veelgi.
  • Suur osa nüüdseks keskealisest tööjõust peab hakkama automatiseerumise tõttu ümber õppima. Töökohad ja karjäärid hakkavad üha kiiremini muutuma ning elukestev õpe muutub aina tähtsamaks.
  • Tänapäeva noorem põlvkond ei taha enam teha 12 kuud aastas, 8 tundi päevas tööd. Sellega tuleb arvestada, sest muidu jäävad riigid oma majandustest lihtsalt maha.
  • Töökoha asukoht ja füüsiline kohal käimine kaotavad muudkui tähtsust.
  • Aasia, eriti India, Hiina ja Filipiinid on saanud olulisteks oskustööliste allikateks, mis tõttu tuleb soodustada immigratsiooni.
Tagasi üles