Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Harju Elekter himustab konkurenti Rootsist

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Harju Elekter | FOTO: Peeter Langovits

AS Harju Elekter alustas läbirääkimisi koostööks müügi- ja tehnilisi lahendusi pakkuva Rootsi ettevõttega Sebab AB, mis võib viia ettevõtte omandamiseni.

Koostööga suureneb Harju Elektri võimekus pakkuda oma Rootsi klientidele keerulisemaid insener-tehnilisi täislahendusi, võtmed-kätte projekte ja tugiteenuseid, teatas Harju Elekter börsile. Edukad läbirääkimised võivad viia Sebab aktsiate omandamiseni.

Koostöö tulemusena sisenetakse uutesse perspektiivsetesse turusegmentidesse Rootsis ning laiendatakse Harju Elekter kontserni tooteportfelli.

Sebab on spetsialiseerunud energia tootmiseks ja jaotuseks vajalike kesk- ja madalpingeliste lahenduste välja töötamisele ja tarnimisele infrastruktuuri-, ehitus- ja taastuvenergiasektorile. Ettevõtte peakorter koos tootmis-, müügi- ja teenindusüksuse ning laoga on Malmös.

Sebab insener-tehnilisi lahendusi pakkuvad harukontorid asuvad veel ka Stockholmis, Borlänges ja mujal Rootsis. Ettevõtte 2016. aasta käive oli 12 miljonit eurot.

Harju Elekter Grupp on aktiivselt tegelenud Rootsi turul alates 2011. aastast, tarnides Rootsi klientidele alajaamu ja tööstusautomaatika lahendusi.

1968. aastal tegevust alustanud Harju Elekter Grupp toodab kesk- ja madalpinge elektri- ja automaatikaseadmeid. Harju Elektri põhitegevusalaks on elektrienergia jaotuseks ja ülekandeks vajalike seadmete välja töötamine, tootmine ja müük. Põhitegevust toetavad lehtmetalltoodete tehas Eestis ning tööstuskinnisvara arendamine ja rentimine. Harju Elekter Grupi Eesti, Soome ja Leedu tehastes töötab enam kui 600 inimest ning kontserni müügitulud on üle 60 miljoni euro aastas.

Harju Elektri aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinna Börsil.

Tagasi üles