iDeal kampaania

Viru Õlu kahjum oli taas üle miljoni euro

Viru õlu uus tootmisliin

FOTO: ARVET M

Õlletootja Viru Õlu AS müügitulu langes möödunud majandusaastal 17 protsenti 5,8 miljonile eurole ja kahjum jäi aasta varasema 1,3 miljoni euro tasemele.

Tulemus on äärmiselt ebarahuldav, märkis ettevõtte juhatus majandusaasta aruandes. Kogumüügi rahaline väärtus langes eelmise aastaga võrreldes 17 protsenti ja müügi kogumahu langus oli 23 protsenti.

Negatiivse tulemuse peamise põhjusena toob juhatus välja Eesti turul valitsevat tugevat konkurentsi ja asjaolu, et ettevõttel ei ole siiani õnnestunud suurendada müüki eksporditurgudel.

Kuna omakapital on negatiivne, tegeleb emaettevõte Taani AS Harboes Brygger püsiva lahenduse leidmisega. Seni tagab emaettevõte vajaliku likviidsuse, et kindlustada ettevõtte jätkuv tegevus ning üldine rahastamine.

Käesoleva majandusaasta teise poole jooksul on ettevõttel plaani kohaselt lõpetatud tootmisseadmete uuendamine ja täiendavad investeeringud ning ettevõte on seejärel valmis koostöös teiste grupiga seotud ettevõtetega keskenduma positsiooni säilitamisele siseturul ja müügi suurendamisele eksportturgudel.

Viru Õlu AS peamiseks tegevusalaks on õlle, siidri ja karastusjookide tootmine ja müük.

Ettevõttes töötas möödunud aastal keskmisel 62 inimest, mida on 27 võrra vähem kui aasta varem, palgakulud langesid 1,2 miljonilt 1 miljonile eurole. Keskmine kuine brutotasu oli ettevõttes möödunud aastal 1354 eurot.

Ettevõtte emaettevõtjaks on Taani AS Harboes Bryggeri, millele kuulub 98,69 protsenti AS Viru Õlu aktsiatest.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles