Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

East Capital müüb GO9 kaubanduskeskuse Vilniuses

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kaubanduskeskuse sisevaade | FOTO: Erakogu

Kinnisvarafond East Capital Baltic Property Fund II sõlmis kokkuleppe Leedu pealinnas Vilniuses asuva GO9 kaubanduskeskuse müügiks.

Ostjaks on Leedu fondivalitseja Lords LB Asset Management hallatav kinnisvarafond Lords LB Baltic Fund IV. Tegu on ühe suurima tehinguga Balti riikides sel aastal.

East Capital Baltics AS’i tegevjuhi Madis Raidma sõnul on GO9 olnud edukas arendus- ja uuendusprojekt, mis on teeninud investoritele üle 15 protsendi tootlust (IRR) aasta baasil.

«Oleme uhked, et oleme suutnud mittetoimiva kaubanduskeskuse muuta edukaks, kaasaegseks ja rahvusvaheliste kettide silmis atraktiivseks ostukeskuseks. Samuti oleme uhked partnerite ja üürnikega loodud kestva ja toimiva koostöösuhte üle,» lisasRaidma

Vilniuse peamisel ostutänaval, Gediminase avenüül asuv 12 000 ruutmeetrise rendipinnaga GO9 on linna üks esinduslikumaid kaubanduskeskusi. East Capital omandas kinnistu 2012. aasta detsembris Swedbanki tütarettevõtte Ektorneti käest.

Põhjalik ümberehitus viidi läbi 2013. aastal, mille käigus uuendati nii üürnike koosseisu kui ka ostukeskuse planeeringut ning sisearhitektuuri. Keskuse ankurüürnike hulka kuuluvad rõivakett H&M, Rimi supermarket ning populaarsed restoranid Studio 9 ja Carré.

Tehing jõustub pärast Leedu konkurentsiametilt loa saamist, mille järel toimuvad ka väljamaksed investoritele. Tehingu hind ei kuulu vastavalt osapoolte kokkuleppele avaldamisele.

East Capital Baltic Property Fund II on fondivalitseja East Capital poolt 2012. aasta mais loodud kinnisvarafond, mis investeerib ärikinnisvarasse Tallinnas, Riias ja Vilniuses. Fond on suunatud institutsionaalsetele  investoritele. Fondi investeeritud kapitali kogutootlus alates ostust kuni 2017. aasta juunini (enne GO9 müüki) on 58 protsenti.

Arvestades GO9 väljumisega teenitud tulu ja arvestamata 2017. aasta kolmanda kvartali ärikasumit, on fondi oodatav kogutootlus 71 protsenti. Fondi kuuest investeeringust on GO9 müügitehing esimene edukas väljumine. Fondi portfelli jääb tehingu jõustumise järgselt alles viis investeeringut.

Tagasi üles