Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Endine liinitööline asutas eduka magusaäri

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Martsipani tootmine Säreverel. Pildil ettevõtte juht ja omanik Anu Zinojev. | FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja/

Türi lähedal Säreveres asub väga magus ettevõtmine. Kunagise luhtunud ettevõtte asemele lõi endine liinitööline täiesti oma magusaäri. Türil tuntud tehas annab tööd pea 30 inimesele ja on rajanud enda kommipoe.

Särevere kooli söökla ruumidesse lõid norralased juba 90ndate algul martsipani vormimisega tegeleva ettevõtte. Tollel ajal töötas seal keskkooliõpilasena ka praeguse tehase omanik ja juht Anu Zinojev.

Praegune ettevõte nimega Convi Food Sweets sai loodud pärast seda, kui norralaste ettevõte oli hingusele läinud.

«90ndate alguses, kui meil oli rubla lõpp, tuli kaks Norra ärimeest otsima Eestis võimalust, et valmistada käsitsi martsipanist roose,» sõnas Zinovjev. Norrakad sattusid piirkonda tänu kogukonna sidemetele ja sealtkaudu hakkasid uurima võimalusi ettevõtte loomiseks. «Mina olin sellel ajal teismeline. Algul olin tõlgiks ja siis tegin ka käsitsi toodangut.»

-Eestlase äri on edukam

2002. aastal läks norrakate ettevõte pankrotti. Klientide suur huvi aga jäi ja Zinovjev, kes õppis tollel ajal ärijuhtimist, otsustas uue ettevõtte luua. «Hästi raske oli alguses. Vanast ettevõttest oli halb maik jäänud,» tunnistas praegune omanik, sest eelmisel ettevõttel oli pärast pankrotti mitmeid suuri võlgu. Halbade olude kiuste tuli ettevõte raskustest välja ja tänavu tähistatakse juba 15. sünnipäeva.

Zinojev on töölisena teinud ettevõttes kõike. Näiteks jõulude ajal kahes vahetuses töötanud, kui olid kiired ajad. Käsitööoskused pole Zinovjevil kuhugi kadunud, sest uute tööliste väljakoolitamisega aitab ka tema, ja vahel korraldab lastele martsipani voolimise töötubasid.

Praegu on ettevõttel 27 töötajat. Nende hulgas paar müüjat, raamatupidaja, sekretär, müügiassistent ja müügijuht, kes on ettevõttes ainuke mees ja Anu Zinovjevi abikaasa. «Tema teeb kõike, mida mina ei oska. Parandab masinaid, tegeleb varustamise ja asjadega,» sõnas Zinovjev rõõmsalt.

Otseselt tootmisega tegeleb 18 inimest, kuid nende hulk varieerub sõltuvalt hooajast. Töötajad on kõik pärit üsna lähedalt, kas Säreverest, Türilt või Paidest. «Meil ei ole olnud raske leida uusi töötajaid ja need, kes meil on, tihti töötavad meie juures väga pikki aastaid,» tõdeb ettevõtte juht.

Kuigi nende ettevõte saab 15-aastaseks, on neil inimesi, kes tulid eelmisest ettevõttest üle ja on kokku töötanud samal alal umbes 20 aastat.

-Mida ettevõte valmistab?

Põhiline toodang on tordikaunistused, mida tehakse aasta ringi. Suur osa toodetest valmistatakse vabrikus käsitsi ja müüakse Norrasse või Rootsi. «Vilunud käsi teeb tööpäeva jooksul umbes 200 figuuri,» sõnas Zinovjev.

Käsitööna valmistavad nad erinevaid martsipanist kujusid, šokolaadiga kaetud komme ja lilli. Ettevõte soetas Saksamaalt ka martsipanipressi, mis tehti spetsiaalselt neile ja millega on lihtsam roose teha. «Muidu teevad kaheksa inimest päevas käsitsi roose sama palju kui kaks inimest masinaga.» Ettevõtte juhi sõnul läheb umbes 90 protsenti toodangust ekspordiks ja kümme protsenti jääb kodusele tarbijale.

Käive ja kasum on ettevõttel viimase kolme aastaga langenud. Kui veel aastaid tagasi võis müügitulu küündida 680 000 ja kasum 42 000 euroni, siis möödunud aastal oli müügitulu kahanenud 611 000 ja kasum 11 000 euroni. Zinovjevi sõnul mõjutas neid martsipani hinna hüppeline tõus ja tööjõukulude suurenemine.

«Me ei ole enda ettevõtte madalama otsa palgatasemega üldse rahul, aga kahjuks peaaegu kuskilt tõsta ei ole,» tõdes juht. Positiivse osana tõi Zinovjev välja, et õnneks pole ettevõttel ühtegi laenu.

Nende toodetest pidavat norrakatele hästi minema martsipanileib, mida toodetakse ja ostetakse aasta ringi ning süüakse isuga kohvi kõrvale. Lisaks katsetatakse erinevate šokolaadist toodetega. Näiteks on valmis juba lisanditega šokolaadist pulgakommid, kus on ananassi-, vaarika- või rabarberitükke sees.

Lisaks on võimalik ettevõtte poole pöörduda oma eriliste soovidega. «Peaaegu kõike annab martsipanist teha kliendi soovide järgi,» ütles ettevõtte omanik.

Martsipani vormimine pole aga ainus, mida ettevõte teeb. Hiljuti soetas ettevõte laserpingi, millega martsipani peale graveeringuid teha, kuid pingi potentsiaal on suurem.

«Alguses ostsime ta selleks, et martsipanile firmade logosid või lauseid peale lasta. Nüüd avastasime, et masin on sedavõrd võimas, et asusime lõikelaudade ja puidust aluste peale joonistama,» sõnas Zinovjev ja lausus kergendatult, et vahelduseks on hea teha midagi, millel pole säilivusaega.

Tulevikus plaanib tehas väikestest ja kitsastest tootmisruumidest uude hoonesse kolida. Ettevõttel on soetatud maalapp Türi ja Paide vahele, kuhu on plaanis rajada uus tootmishoone. Zinovjevi sõnul loodavad nad edaspidi tänu tootearendusele müüa kaupa rohkematele klientidele kui praegu ja ikka püsima jääda.

KOMMENTAAR

Üllar Vahtramäe

Türi valla arendusjuht

Convi Food Sweets OÜ on tegutsenud 2001. aastast ning Türi vallas arvestatav ja hinnatud tööandja. Tööl on ettevõttes peamiselt Türi valla elanikud. Türi valla ettevõtluskonkurssidel on nad saanud mitmel aastal parima ettevõtte ja toodete tunnustusi. Ettevõte on lisaks peamiselt ekspordile suunatud toodangule avanud aastaid tagasi omatoodete kaupluse Türi linnas.

Kauplusest on võimalik osta firma toodangut ja lisaks reklaamida ettevõtet kohalikus kogukonnas. Kogukond on kaupluse hästi vastu võtnud. Türi vallavalitsus on ostnud tooteid kingitusteks ja meeneteks. Sisuliselt suudavad nad igasuguse idee martsipani vormis teostada.

Tagasi üles