Enefit Solutions valmistab elektrifiltreid välismaa ettevõtetele

Enefit.

FOTO: Ants Liigus/Pärnu Postimees

Eesti Energia koosseisu kuuluv Enefit Solutions valmistab tänavu suvel massiivseid elektrifiltreid ja nende komponente mitmele välismaa ettevõttele.

«Hooldused ja remondid on tööstuses reeglina planeeritud sügiseks, seetõttu võib elektrifiltrite ja nende osade valmistamist nimetada hooajaliseks tööks, milleks oleme tänu meeskonna pädevusele ja laiale kogemusele iga hetk valmis,» ütles Enefit Solutionsi juhatuse esimees Ott Licht pressiteates.

Rootsis asuva Södra Cell Mörrum tselluloositehase tarbeks valmistab Enefit Solutions elektrifiltri osi kogukaaluga üle 60 tonni. «Tegemist on klassikalise elektrifiltri konstruktsiooniga, taolisi elektrifiltreid on Enefit Solutions valmistanud ka varasemalt erinevate tööstusettevõtete tellimusel,» tõdes Ott Licht.

Rootsis asuva Södra Cell Mörrum tselluloositehase tarbeks valmistab Enefit Solutions elektrifiltri osi kogukaaluga üle 60 tonni. «Tegemist on klassikalise elektrifiltri konstruktsiooniga, taolisi elektrifiltreid on Enefit Solutions valmistanud ka varasemalt erinevate tööstusettevõtete tellimusel,» märkis Licht.

Venemaal asuva Slavnefti jaoks projekteerib ja valmistab ettevõte mesilaskärge meenutava keerulisema konstruktsiooniga elektrifiltri, mille osad kaaluvad üle 50 tonni. «Sellise elektrifiltri võimsust suurendatakse niinimetatud kärgede arvu lisamisega – näiteks Slavnefti filter on 11-kärjeline. Võrdluseks, suurima 95-kärjelise filtri oleme valmistanud Eesti Energia vanema õlitehase Enefit 140 jaoks 2007. aastal,» selgitas Ott Licht ettevõtte kogemust sarnaste tööde teostamisel.

Nii Rootsi kui ka Venemaa projekti puhul projekteeritakse ja valmistatakse elektrifiltrite osi Enefit Solutionsi Jõhvi tehases. Filtrite kokkumonteerimine toimub tellija juures kohapeal, kuna Jõhvi tehasest kokkupandult transportimiseks on elektrifiltrid liiga suured. Mõlemad projektid on lõppstaadiumis.  

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles