Mis juhtus Soomes kaduma läinud eestlastest ja ukrainlastest marjakorjajatega?

Pohlad.

FOTO: Erik Prozes

Ukraina suursaadik Soomes ja Islandil Andrei Olefirov teatas täna Twitteris, et ukrainlastest ja eestlastest koosnev marjakorjajate rühm pole kadunud, vaid leidis teise töö, kirjutab Lenta.ru.

«Nad pole kadunud, vaid leidsid teise töö, » kinnitas Olefirov, lisades, et töölised on ka politseiga kontaktis olnud.

Postimees kirjutas eile, et 7-st Ukraina ja kolmest Eesti marjakorjajast koosnenud rühma sihtkohaks pidi olema Põhja-Karjalas asuv Juuka, kuid ootamatult nende majutus tühistati ja rühm jäi justkui kadunuks.

Sündmuste ahel algas 30. juulil, kui Joensuus Tuupovaaras tegutseva jahiseltsi sekretärile Sulo Suhonenile helistati ning paluti majutada üks marjakorjajate rühm. Helistaja nime ei soovinud Suhonen avaldada, kirjutab Yle ajalehele Karjalainen viidates.

Kuna 40 inimese majutus oli Juukas viimasel hetkel tühistatud, toodi marjakorjajad mõni tund pärast telefonikõnet Tuupovaara jahimajakesse. Rühma liikmete jaoks laotati põrandale madratsid ning neile anti süüa.

Järgmisel nädalal pöördus Suhonen päästeameti poole küsimusega, mida marjakorjajatega edasi teha. «Me ei saanud neid näljasurma saata,» rääkis Suhonen.

3. augusti õhtul helistati politseist ja öeldi, et rühma ei maksa jahiklubist välja tõsta. Päev hiljem tõi kohalik kirikukogudus rühmale süüa, 6. augustil aitas neid toidukraamiga kohaliku kaupluse omanik.

7. augustil võttis Suhonen ühendust politsei immigratsiooniametnikega ja küsis neilt nõu. Kui Suhonen täna koos politseinikega jahimajakese juurde jõudis, selgus, et marjakorjajad oli sealt minema viidud.

«Nägin teel väikebussi jälgi ja sain aru, et majas pole kedagi,» rääkis Suhonen.

Ükski marjakorjamisega tegelev ettevõtja, kellega Yle ühendust võttis, ei teadnud sellest rühmast midagi. Politsei neid otsida ei kavatse, sest ei näe juhtunus kuriteo motiive.

Ajaleht Karjalainen kirjutas, et välismaalane, nime järgi otsustades vene ettevõtja, oli kutsunud välismaalased Soome, kuid Põhja-Karjala metsades ei ole praegu marju, mida korjata ning seetõttu ei saa nad ka raha teenida.

Tagasi üles