Eesti Gaas liigub gaasimüügiga soojatootmiselt järjest enam transpordisektorisse

Gaasibuss Teatri peatuses Pärnus.

FOTO: Mailiis Ollino/Pärnu Postimees

Kuigi soojatootmiseks mõeldud gaasi müük on Eesti Gaasil esimesel poolaastal langenud, siis transpordis kasutatava surugaasi maht ning elektriklientide arv on üsna korralikult tõusnud. 

AS Eesti Gaasi esimese poolaasta gaasimüük kukkus pea üheksa protsenti. Kui mullu müüs ettevõte esimese kuue kuuga 278,9 kuupmeetrit gaasi, siis käesoleva aasta esimese kuue kuu kokkuvõtteks oli 254,2 miljonit kuupmeetrit gaasi.

«Kui vaadata poole aasta tendentsi, oleme liikunud suhteliselt samas tempos kui mullu,» sõnab siiski Eesti Gaasi juht Ants Noot selle aasta esimese poolaasta tulemusi kommenteerides.

Tema sõnul tekkis suurim erinevus jaanuarikuus, mil oli 5,4 kraadi võrra kõrgem keskmine õhutemperatuur ja klientidel kulus soojatootmiseks vähem gaasi. Seda vahet on olnud raske tagasi teha,» nentis Noot.

Samas on maagaasi tarbimine transpordis võrreldes eelmise aasta esimese kuue kuuga kasvanud kolmandiku võrra, täpsemalt 31,6 protsenti. Käesoleval aastal tarbiti transpordis poolaasta jooksul kokku 2,78 miljonit kuupmeetrit surumaagaasi, eelmise aasta võrdlusperioodil 2,11 miljonit kuupmeetrit.

Surumaagaasi müügile aitab lisaks inimeste keskkonnateadlikkuse tõusule ja majanduslikule mõtlemisele kaasa ka järjest suurem võimalus oma autot või bussi tankida. «Veel sel suvel avame uued tanklad Tallinnas Gaasi tänaval ja Pärnus Savi tänaval,» sõnas Noot.

Aasta lõpus alustab tööd tankla Tehnika tänaval Tallinnas. «Kokku on Eesti Gaasil siis kaheksa tanklat neljas linnas ning tanklavõrgu laiendamine jätkub ka järgmisel aastal,» kinnitas Noot. Elektrimüügi poolaasta võrdluses on maht eelmise aastaga võrreldes kasvanud neli korda, jaanuarist juuni lõpuni müüdi kokku 24,1 GWh elektrit.

«Hea meel on tõdeda, et kuigi elektri müük ei ole veel mahuliselt suur, on see selges tõusutrendis. Samuti rõõmustab meid fakt, et elektriklientide arv järjest suureneb, eelmise aasta esimese poolega võrreldes oleme kliendibaasi kasvatanud kolm ja pool korda,» lausus Noot.

AS Eesti Gaas tegeleb maagaasi ja elektri müügiga. Kontserni kuuluvad gaasitorustike ja rajatiste projekteerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud AS EG Ehitus ning jaotusteenust osutav AS Gaasivõrgud.

Eesti Gaas annab tööd enam kui 200 inimesele, ettevõttel on 1600 äriklienti ja 42 000 koduklienti.

Tagasi üles