Pankrotihaldur selgitab: kuidas vältida vendade Sõnajalgade või Autorolloga seotud kohtuasju?

Keit Pentus-Rosimannusele läks Autorollo pankrotiasi maksma välisministri koha, kuna ta otsustas ise kohtuasja tõttu tagasi astuda.

FOTO: Jaanus Lensment

Ettevõtte juhtimine on vastutusrikas ülesanne ning juhatuse liige vastutab sisuliselt kõige selles toimuva eest, kirjutab vandeadvokaat ja pankrotihaldur Terje Eipre ja annab soovituse, kuidas vältida vendade Sõnajalgade või Autorollo kohtuasjadega kaasnenud kurnavat kohtuprotsessi ja soovimatut meediatähelepanu.

Eipre hoiatab, et vastutusele äriühingu ees ja selle ulatusele tasuks mõelda alati enne juhatuse liikmeks tööle asumist, vahendab Äripäev. «Kui juhatuse liikme süül tekib äriühingule kahju ning leiab tõendamist, et süü lasub juhatuse liikmel, on viimane kohustatud selle suure tõenäosusega isiklikest vahenditest kinni maksma,» põhjendab vandeadvokaat ja pankrotihaldur.

Eipre soovitab võimalike kohtuvaidluse vältimiseks alati enne juhatuse liikme kohale asumist sõlmida juhatuse liikme leping, kuna kui ettevõttes tekib kahju, siis on vaja täpselt mõista, kes kui palju ja mis ulatuses vastutab, eriti kui juhatuses on mitu liiget ning nad juhivad eri valdkondi.

Vandeadvokaadi ja pankrotihalduri sõnul on selgelt paika panemata vastutuse korral kõige suuremaks karistuseks kurnavat kohtuprotsessi saatev soovimatu meediatähelepanu.

«Tuntud on vendade Sõnajalgade protsess, kus vaieldi kohtu lõppastmeni välja ning mis lõppes Sõnajalgade võiduga. Juba mitu aastat on kestnud Autorollo protsess, kus samuti vaidluse keskmes on just vastutuseküsimus,» kirjeldab Eipre.

Loe lähemalt Äripäevast.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles