Tallinna linnahalli renoveerimine vajab riigiabi luba

Tallinna linnahall möödunud aasta lõpus

FOTO: Eero Vabamägi

Juhatuse liikme Kaia Jäppineni sõnul vajab Tallinna linnahalli renoveerimine Euroopa Komisjonilt riigiabi luba, mis on plaanis esitada augustis.

Jäppinen ütles BNSile, et Tallinna linnahalli renoveerimise projekteerimishanke võiks juba praegu välja kuulutada, ent seda pidurdab riigiabi küsimus, mis puudutab 40 miljonit eurot Tallinna linnalt ja sama palju riigilt tulevat raha.

«80 miljoni osas me peame saama loa Euroopa Komisjonilt, see taotlus on esitamata veel hetkel ja sellest kõigest sõltub, millal saame projekteerimishanke välja kuulutada,» rääkis Jäppinen. Ta lisas, et loa taotlemine võib aega võtta neli kuud, kuus kuud, võib-olla isegi rohkem.

«See nüüd tuli ootamatuks takistuseks. Juuli alguses või keskpaigas selgus, et ilma komisjoni loata ei saa me teha ühtegi liigutust,» tunnistas Jäppinen. Tema sõnul on riigiabi loa taotlus kavas esitada augustis, hiljemalt augusti teises pooles.

Tallinna linnavalitsus kavatseb rekonstrueerida linnahalli rahvusvahelisel tasemel kontserdi- ja konverentsikeskuseks. Rekonstrueeritud linnahallis saab hakata korraldama kuni 2500 osalejaga konverentse ja kongresse ning suures saalis vähemalt 3500 pealtvaatajaga kontserte ja etendusi.

Linnahalli suure saali rekonstrueerimise tulemusel saab Tallinn endale kogu Põhja- ja Ida-Euroopa regioonis konkurentsivõimelise, moodsaima ja võimalusterohke lavatehnikaga esinduskontsertsaali.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles