Endine kapo kõrge ametnik asub tööle advokaadibüroosse

Eerik Heldna

FOTO: Mihkel Maripuu

Endine kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Eerik Heldna asub järgmisest nädalast tööle advokaadibüroo NOVE nõunikuna. Heldna teatas ametist lahkumisest kaks nädalat tagasi.

Heldna asub NOVE kliente konsulteerima ettevõtete sisejuurdluste, konfidentsiaalse info hoidmise ja riskihalduse nõustamise valdkonnas, keskendudes välisturgudele sisenevate ettevõtete riskide maandamisele sihtriikides ning välisettevõtete nõustamisele Eesti turule sisenemisel.

Endise kapo kõrge ametniku sõnul hindab ta eelkõige oma kogemust riigi julgeolekut ohustava korruptsiooni ennetamisel, mis on aidanud tagada Eesti majandusjulgeolekut. «Eelkõige on see kogemus oluline sellistes tundlikes majandusharudes, nagu näiteks kaitsetööstus, transiit, ulatuslikud finantsoperatsioonid ning energeetika, kus riik ja erasektor peavad olema usaldusväärsedpartnerid.»

Ka kavatseb Heldna rakendada oma senist uurijakogemust kliendi toetamisel ettevõtte töötajate ja juhtide poolsete kuritarvituste ennetamisel, avastamisel ja tõendamisel ning nõustab edukaks kohtuvaidluseks vajalike tõendite kogumisel.

Eerik Heldnal on selja taga 20-aastane kriminaalpolitseiniku ja julgeolekutöötaja kogemus. Ta on töötanud aastaid tippjuhina Tallinna kriminaalpolitsei narkokuritegude talituses, Põhja politseiprefektuuri kriminaalosakonnas, kui ka keskkriminaalpolitseis. Viimased kaheksa aastat juhtis Heldna kaitsepolitseiameti menetlusvaldkonda.

Tema eestvedamisel on korrastatud kapo menetluse prioriteedid ning võetud suund julgeolekuohtude ennetamisele võimalikult varases staadiumis. Heldna on juhtinud ka mitmeid olulisi jälitusmenetlusi, mis on päädinud süüdimõistmistega ning mänginud olulist rolli rahvusvahelises koostöös.

Advokaadibüroo kaasasutaja Urmas Volensi sõnul viib NOVE Heldna liitumisega järjest jõulisemalt ellu oma strateegiat, mis tugineb selgele spetsialiseerumisele, praktilise, akadeemilise ja õigusloomelise kogemuse kombinatsioonile ning tugevale keskendumisvõimele.

«Meie büroo esimene tegevusaasta on näidanud, et sellistest põhimõtetest lähtuv õigusnõustamine on klientide poolt väga hinnatud. Kavatseme nendele põhialustele kindlaks jääda ka tulevikus. See tähendab loomulikult väga kõrgeid nõudmisi nii meile endile kui bürooga liitujatele, millele Eerik täielikult vastab.»

Eerik Heldna on lõpetanud sisekaitseakadeemia politseikolledži kohtueelse uurimise eriala, omandanud haldusjuhtimise magistrikraadi Tallinna tehnikaülikoolis ning magistrikraadi õigusteaduses Tartu ülikoolis.

Ta on maineka Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) Akadeemia vilistlane ning täiendanud end julgeolekualastes õpingutes Saksamaal George Marshalli Keskuses ning Ameerika Ühendriikide National Defence Intelligence College'is.

2016. aastal vandeadvokaatide Andrus Katteli, Veikko Puolakaineni, Kristjan Tamme ja Urmas Volensi asutatud advokaadibüroo NOVE on spetsialiseerunud keerukamate majandusalaste vaidluste lahendamisele ja ennetamisele.

Tagasi üles
Back