Võimas karjäär: jõusaalist nelja miljardi meheks

Airbnb asutaja Brian Chesky.

FOTO: Jeff Chiu/AP

Airbnb asutaja Brian Chesky on üks nooremaid ja rikkamaid tehnoloogiaettevõtjaid USAs, kirjutab BusinessInsider.

Chesky ei teadnud tehnoloogiast enne Airbnb asutamist suurt midagi. 35-aastane Chesky õppis koolis hoopis tööstusdisaini ning tegeles oma 20ndates hokimängu ja jõutreeningutega. Nüüd on temast saanud aga mitmemiljardilise äri ülesehitaja ja üks Silicon Valley staare.

Chesky kasvas üles New Yorgi osariigis Niskayunas. Oma keskkooli aastaraamatusse enda pildi alla kirjutas ta, et on kindel, et ei hakka midagi erilist tegema oma elus. Tema arvates oli see naljakas, tema isa arvates aga mitte.

1999. aastal astus ta Rhode Island School of Designi õppima tööstusdisaini. Seal kohtus ta ka Airbnb kaasasutaja Joe Gebbiaga.

Pärast Rhode Islandi kooli lõpetamist suundus Chesky erialasele tööle Los Angelesse ning sealt peagi edasi San Franciscosse koos Gebbiaga.

San Franciscos 2007. aastal disainikonverentsi korraldades selgus ühtäkki, et kõik hotellid on välja müüdud. Gebbia pakkus Cheskyle välja idee rentida neile konverentsile tulijatele, kes hotellis kohta ei saanud, eraisikutelt ööbimiskohti.

Ideel oli jumet ja koos kolmanda kaasasutaja Nathan Blecharczykiga asutasid nad lehekülje, mille nimeks oli algselt airbedandbreakfast.com.

Pärast seda on Airbnb mitte ainult oma nime lühendanud, vaid laienenud 34 000 linna üle maailma ja 2016. aasta seisuga on tal üle 60 miljoni kasutaja. Ettevõte on hinnatud USA väärtuselt teiseks idufirmaks, mille eeldatav väärtus on 31 miljardit dollarit.

2015. aastal nimetas Time Chesky saja maailma mõjukama inimese hulka kuuluvaks.

Nüüd, 35-aastasena, kuulub Cheskyle 13 protsenti Airbnb aktsiatest, tema isiklik väärtus ulatub 3,8 miljardi dollarini. See tagab talle kaheksanda koha Forbesi alla 40ste rikkurite edetabelis.

Kõik kolm Airbnb omanikku on avalikult teatanud, et annetavad poole oma varandusest heategevuseks.

Tagasi üles
Back