Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kaitseministeerium jagab firmadele ligi pool miljonit eurot

2
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Milremi mehitamata roomiksõiduk | FOTO: Mihkel Maripuu

Kaitseministeerium kuulutab välja kaitsetööstuse arendusprojektide konkursi, toetamaks välisturgudele pürgivaid Eesti ettevõtteid kuni 400 000 euroga.

Toetus on suunatud ettevõtetele, kes arendavad kaitsevaldkonnas uuenduslikke ja tehnoloogiamahukaid tooteid või teenuseid eksporditurgudele.

Arendustoetuste konkursi kogusumma on kuni 400 000 eurot, mis jaguneb vähemalt kahe arendusprojekti vahel. «Ootan aktiivset kaasalöömist, ootan Eesti kaitsetööstusettevõtete uusi edulugusid,» ütles projektide hindamiskomisjoni juht, kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salm.

Tema hinnangul on viis aastat toiminud arendustoetuste programmist sündinud mitmed Eesti kaitsetööstuse arenguhüpped.

Näitena toob ta välja Milremi mehitamata roomiksõiduk, mille vastu on suur huvi nii USA kui Lähis-Ida turgudel.

Lisaks Threod Systemsi autopiloot väiksetele droonidele, mis on aidanud neil oma lennuvahendit müüa üle maailma.

Salm kiitis ka ELI välja töötatud multirootor drooni seljakotiversiooni, mis läheb kohe kasutusse Eesti riigipiirile ning võistleb oma klassi tegijatega Euroopa Liidu riikide hangetel.

Konkursi võitjatega sõlmib kaitseministeerium arendustoetuse lepingu, millega kaasneb võimalus koos kaitseväega oma tooteid-teenuseid testida ja arendada.

Tagasi üles