Saku õlletehase juht: riik võib peatselt aktsiise alandada

Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms

FOTO: Raul Mee

Äkilise aktsiisitõusu tulemusena jääb riik ilma 170 miljonist eurost maksutulust, prognoosib Saku Õlletehase juht Jaan Härms, lisades, et sellises olukorras võib riik peatselt võtta vastu otsuse aktsiise alandada.

Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms nendib, et juba esimesel poolaastal nähti Lätti suunduva müügi oodatust suuremat kasvu ning teisel poolaastal süveneb piirikaubanduse trend veelgi, vahendab Äripäev.

Kui suurtootjad prognoosivad õlle müügi langust, siis käsitööõlle müügi kasvu aktsiisitõus pigem toetab, ütleb pruulikoja Tanker tegevjuht Tammela ja selgitab, et kuna suurtootjate purgihinnad nihkuvad lähemale käsitööõllede omadele, eelistavad nende kliendid kuuspakile kahte-kolme käsitööõlut ja see saab tema sõnul käsitööõlle turu kasvule ainult kasuks tulla.

Kõige selle tulemusena väheneb ametlik õlleturg ja õlletootjate arvutuste kohaselt jääb riik ilma lisaks aktsiisile ka käibemaksust, kokku 170 miljoni euro ulatuses. «Selline olukord tähendab, et riik võib peatselt vastu võtta otsuse aktsiise alandada,» avaldab Härms lootust.

Loe lähemalt Äripäevast.

Tagasi üles