Küberrünnaku alla langenud Ehituse ABC on jätkuvalt kinni

Eile maailma arvutivõrkudes levima hakanud lunavara on jõudnud otsapidi Eestisse, kui ehituspoekett Ehituse ABC sulges täna kõik on kauplused.

FOTO: Urmas Luik

Ülemaailmse küberrünnaku tõttu eile uksed kinni pannud Ehituse ABC kõik Eesti kauplused jäävad tõenäoliselt ka täna suletuks. 

Praegu on kõik Ehituse ABC Eesti kauplused kinni ja ei ole teada, kuna need uuesti avatakse, ütles Ehituse ABC finantsjuht Anton Kutser. Siiski jätkab pood lepinguliste äriklientide teenindamist.

«Tegeleme hetkel rünnaku likvideerimise ja süsteemide taastamisega. Kontserni abijõud töötavad selle nimel,» rääkis Kutser. Täpsemaid kommentaare tööde sisu kohta ta anda ei soovinud. 

Küsimusele, kui suurt kahju on ehituskett pahavara tõttu praeguseks kandnud, ei tahtnud Kutser vastata. «Tegeleme aktiivselt pahavara likvideerimisega ja loodame poed õige pea avada,» lisas ta. 

Prantsuse tööstuskontserni Saint-Gobaini kuuluv Ehituse ABC teatas eile, et nad langesid koos mitmete teiste Euroopa suurettevõtetega küberrünnaku alla.

Riigi Infosüsteemi Ametile (RIA) teadaolevalt on pahavaraga nakatunud kaks Eesti ettevõtet, teine firma on Saint-Gobain Glassolutions Baltiklaas. «Praeguse seisuga ükski elutähtsat teenust osutav asutus või riigiasutus küberrünnaku ohvriks langemisest ei ole teada andnud,» ütles RIA eile. 

Euroopa riigid ning USA ja Euroopa suurfirmad teatasid teisipäeval, et on sattunud Venemaalt ja Ukrainast alguse saanud ning seejärel mujale levinud rahvusvahelise küberrünnaku sihtmärgiks.

Osa ekspertide hinnangul on arvuteid nakatanud viirus muudetud versioon lunavarast Petya, mis levis maailmas möödunud aastal ja nõudis ohvritelt andmete krüpteeringust vabastamise eest raha.

Tagasi üles
Back