Kõigi riigiasutuste e-arveldus läheb täies ulatuses idufirma kätte

Kuigi järjest enam arveid muutuvad veebipõhiseks, on riigiasutustes vajadus jätkuvalt digitaalseks muuta ka saabuvaid paberarveid.

FOTO: Stanislav Moshkov/Õhtuleht

Finantstehnoloogia ettevõte Fitek alustas Eesti riigiasutustele arvehalduse täislahenduse pakkujana. Alates 20. juunist võtab Fitek vastu ja töötleb riigiasutustele saadetavaid ostuarveid ning saadab välja müügiarveid.

«Nüüd saavad tuhanded riigiametnikud arveid kontrollida mistahes maailma paigas ja neid kinnitada kasvõi mobiilis ühe pöidlavajutusega,» rääkis Fiteki tegevjuht Karl-Eric Schneider. 

Fiteki veebipõhine arveringlussüsteem on integreeritud riigiasutuste kasutatava majandustarkvaraga SAP. Lahendus võetakse kasutusele erinevates asutustes alates Tallinna balletikoolist kuni riigikohtu ja välisministeeriumini.

Eesti riik saab umbes 400 000 ostuarvet aastas, Fitek digiteerib saabuvad arved ning muudab masinloetavaks. Nii puudub vajadus arvete käsitsi töötlemiseks, mis hoiab märkimisväärselt kokku riigiametnike aega ja asutuste raha. 

Lahenduse kasutuselevõtt võimaldab ühtlasi Eesti riigil täita Euroopa Liidu direktiivi, mis sätestab avaliku sektori asutustele e-arvete vastuvõtu kohustuse.

Fitek on finantstehnoloogia lahenduste pakkuja, mille eesmärk on vähendada ettevõtete finantsprotsessidele kuluvat aega ja raha. Fitek tegeleb ka e-arvelduse lahenduste pakkumisega. 

Ettevõte tegutseb Eestis, Lätis, Leedus ja Slovakkias ning annab tööd kokku 130 inimesele. Fitek Grupi auditeerimata käive Balti riikides oli 2016. aastal 11,6 miljonit eurot.

Tagasi üles