Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tootmine kallines mais tööstuste jaoks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Scanpix

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2017. aasta mais võrreldes aprilliga 0,3 protsenti ja võrreldes eelmise aasta maiga 4,2 protsenti.

Tootjahinnaindeksit mõjutas mais eelmise kuuga võrreldes keskmisest enam hinnatõus mööbli- ja keemiatoodete tootmises ning mootorsõidukite osade ja lisaseadmete tootmises, samuti hinnalangus metalltoodete tootmises, elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning mäetööstuses, teatas staitsikaamet.

2016. aasta maiga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus kütteõlide, elektroonikaseadmete ja toiduainete tootmises, samuti hinnalangus mäetööstuses, mootorsõidukite osade ja lisaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2017. aasta mais võrreldes aprilliga -0,1 protsenti ja võrreldes 2016. aasta maiga 6,1 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes langes mais keskmisest enam naftasaaduste, turbatoodete, metallide ning mööbli hind, samas tõusis keemiatoodete, mootorsõidukite osade ja lisaseadmete ning põllumajandussaaduste hind.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2017. aasta mais võrreldes aprilliga -0,8 protsenti ja võrreldes 2016. aasta maiga 4,1 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes langes mais keskmisest enam põllumajandustoodete ja naftasaaduste hind ning tõusis jookide, ehitusmaterjali ning mootorsõidukite hind.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus tegevusala järgi, mai 2017

Tegevusala EMTAK 2008 järgi

Mai 2017 –

aprill 2017, %

Mai 2017 –

mai 2016, %

KOKKU

0,3

4,2

Töötlev tööstus

0,4

4,7

Mäetööstus

-1,3

-7,8

Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine

-0,8

2,9

Veevarustus; kanalisatsioon, jäätme- ja saastekäitlus

0,4

0,4

Tagasi üles