Maksupakett läheb juba nädala pärast teisele lugemisele

Maksupaketi esimene lugemine tõi riigikogus kaasa ööistungi.

FOTO: Liis Treimann

Tänasel riigikogu rahanduskomisjoni istungil vaadati läbi valitsuse algatatud tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ja liiklusseaduse muutmise seaduse eelnõule (458 SE) laekunud huvigruppide pöördumised ja ettepanekud. Omapoolsed selgitused andsid rahandusministeeriumi esindajad.

Rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin ütles, et istungil vaadati läbi komisjonile kirjalikult laekunud ettepanekud, sest eelmisel neljapäeval komisjoni päevakorras olnud ja kokku lepitud kohtumine huvigruppidega jäi ära rahandusministrile läbikukkunud umbusaldusvalduse menetlemise tõttu täiskogus ning sellel töönädalal ei leitud huvigruppidega kohtumiseks ühiselt sobivaid aegu.

Komisjoni esimees pidas oluliseks vaadata huvigruppide tõstatatud sisulised küsimused läbi enne eelnõu teist lugemist. Rahanduskomisjon otsustas saata valitsuse algatatud tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ja liiklusseaduse muutmise seaduse eelnõu (458 SE) Riigikogu täiskogu istungile 14. juunil ja teha ettepanek teine lugemine lõpetada.

Ettepanekud eelnõu muutmiseks tegid Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Maksumaksjate Liit ja MTÜ IFA-Eesti, mis on Rahvusvahelise Maksuõiguse Ühingu Eesti liikmeid koondav MTÜ.

Tagasi üles
Back