Valdur Laid asus tänasest maksuameti etteotsa

Maksuameti värske juht Valdur Laid.

FOTO: Andres Haabu

Alates neljapäevast asus maksu- ja tolliameti peadirektorina tööle pikaaegselt Eestis ja Soomes suurettevõtteid juhtinud Valdur Laid.

Rahandusminister Sven Sester nimetas Laidi ametisse aprilli alguses.

Laidi hinnangul on oluline maksu- ja tolliameti ning ettevõtete senise koostöö jätkumine. «Maksu- ja tolliameti ülesanne on lisaks kontrollifunktsioonile olla ettevõtjate jaoks nõustav partner, mis annab kindlustunde, et maksu- ja tolliasjadega on kõik korras. Selleks saab amet pakkuda rohkem tuge nõustamise näol, paindlikke makselahendusi ning ülevaateid oma sektori maksuasjadest. Samal ajal aitab koostöö leida ettevõtlusest paremini üles ka puudujäägid võrdse konkurentsi tagamisel,» ütles Laid.

«Inimeste harjumuste muutus digitaalsete teenuste kasutamisel tähendab ameti jaoks ka seda, et need e-süsteemid, mis viimased 15 aastat kliente hästi teenindanud on, vajavad uuesti ülesehitamist. Aastaks 2020 valmiv uus e-MTA peab olema ülevaatlik ning lihtne, et teenindada kiirelt ja mugavalt inimesi nii Eestis kui ka välismaal,» lisas Laid.

Laidil on enam kui 20-aastane juhtimiskogemus telekommunikatsiooni-, finants- ja avalikust sektorist, millest üle 10 aasta suurettevõtte tippjuhina Eestis ja Soomes. Viimased viis aastat töötas Laid Soomes sealses Telia grupi ettevõttes Sonera, sealhulgas alates 2014. aastast Sonera juhina. Varem töötas Laid Elioni Ettevõtted AS-i juhatuses, millest kaheksa aastat juhatuse esimehena, ning enne seda Eesti Pangas, sealhulgas neli aastat juhatuse liikmena.

Laid on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna cum laude ning omab Lausanne'is asuva IMD ärijuhtimise magistrikraadi (MBA).

Tagasi üles