Seeder tahab mitme maksu ärajätmist

  • IRL peab nüüd õigeks kavandatud maksukobar enne vastuvõtmist lahti lõhkuda.
  • Ettevõtjate sõnul pole maksumuudatusi vaja, sest kehtivad seadused kõlbavad.
  • Valitsusliit arutab võimalikke maksumuudatusi uuesti selle nädala lõpus.

Helir-Valdor Seeder ja Kaia Iva IRLi suurkogul.

FOTO: Tairo Lutter

IRLis ohjad haaranud Helir-Valdor Seeder soovib tühistada olulise osa alles eelmisel nädalal Keskerakonna ja sotsidega käsikäes riigikogusse viidud maksude kobareelnõust, vabastades ettevõtjad pandi-, suhkru ja pakendimaksust.

Tellijale Tellijale

Praeguse rahandusministri Sven Sesteri asemel ootamatult koalitsiooni maksupoliitikat ümber kujundama asunud IRLi esimees Seeder kinnitas, et lammutab maksude kobareelnõu maailmavaate nimel.

«Loodame, et lisaks pandimaksule jäetakse ära ka magusa- ja pakendimaks, sest need halvendavad tervikuna ettevõtluskeskkonda ning igaühel on ka omas valdkonnas erilised probleemkohad,» rääkis Seeder Postimehele. «Minu soov seisneb selles, et peame poliitikas oma maailmavaate juurde tagasi pöörduma. Selle nimel oleme juba varem saavutanud, et automaks jäeti ära.»

Praegu on sotside ja Keskerakonnaga kokku lepitud vaid pandimaksust loobumises, siit saamata jääv tulu tuleb Seedri sõnul katta maksude parema kogumisega. Maksuametile tuleb parteijuhi sõnul anda senisest täpsemad juhendid.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles