Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Viking Line grupi esimese kvartali käive kukkus

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: BLRT Grupp AS

Viking Line grupi konsolideeritud käive esimeses kvartalis oli 102,1 miljonit eurot, mis on 4,5 protsenti vähem kui aasta tagasi samal perioodil.

Reisijatega seotud tulu vähenes 5,4 protsendi võrra 89,8 miljonile eurole, samal ajal kui kaubaveo tulu suurenes 3,7 protsendi võrra 11,7 miljoni euroni ning netomüügi tulu vähenes 3,5 protsendi võrra 72,5 miljonile eurole, teatas Viking Line.

Müügitulu vähenes tagasihoidlikuma reisijate arvu tõttu, millele lisandus ka mõnevõrra väiksem netotulu ühe reisija kohta. Konsolideeritud tegevuskulu suurenes 2 protsendi võrra 83,2 miljoni euroni. Kõrgemate kütusehindade tõttu suurenes kütusekulu 17,6 protsendi võrra 11,2 miljoni euroni.

Kontserni turuosa oma teeninduspiirkonnas langes aastaga 1 protsendipunkti võrra 33 protsendile.

Viking Line'i kaubaveo maht oli 32 237 lastiühikut ning kontserni turuosa kaubaveos oli umbes 19,9 protsenti võrreldes aasta varasema 22,2 protsendiga.

Majandusaasta esimeses kvartalis on tulu tavaliselt väiksem ning 2017. aasta ei ole siinkohal erand. 2017. aasta esimese kolme kvartali konsolideeritud tulu vastas ootustele.

Ülejäänud aastaks prognoosib ettevõte jätkuvalt tugevat konkurentsi ning ettevõtte hinnangul mõjutavad mahu- ja hinnamuutused ülejäänud majandusaasta käigus oluliselt kontserni kasumit. Samuti peaks mullusega võrreldes mõjutama tulu negatiivselt kõrgem kütuse hind. Kogutegevustulu Viking Line'i hinnangu kohaselt eeldatavasti 2017. aastal suurem kui 2016. aastal.

Tagasi üles