Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kreeka parlament kiitis heaks uue kärpekava

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kreeka lipp | FOTO: Scanpix

Kreeka parlament võttis neljapäeva õhtul vastu uue kärpekava, millega valitsus loodab tagada Euroopa Liidu ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) võlausaldajatelt oma senise võlakoorma vähendamist ning ka laenu järgmise väljamakse saamist.

Eelnõu näeb ette 4,9 miljardi euro suurust kärpekava nii pensionidele kui ka maksusoodustustele ajavahemikus 2018 kuni 2021.

Eelnõu võeti vastu 153 poolthäälega 128 vastu.

Kolmapäeval levis üle riigi ka kasinusmeetmete vastane streigilaine, mille käigus olid häiritud mitmesugused teenused koolidest kuni haiglate ja ühistranspordini. Töö katkestasid isegi lennujuhtimise töötajad, mille tõttu tuli tühistada üle 150 lennu. Häiritud oli ka laevaühendus Kreeka saarte ja mandri vahel.

Kuigi varasemalt ennustas Kreeka valitsus riigi selle aasta majanduskasvu suuruseks 2,7 protsenti, langetati seda värskete plaanide valguses 1,8 protsendile. See jääb alla ka Euroopa Komisjoni viimasele majandusprognoosile, kus Kreeka majanduskasvu suuruseks ennustati sel aastal 2,1 protsenti.

Olukorras, kus Kreeka püüab vastu tulla oma võlausaldajatele, on sealne valitsus otsustanud tõsta 2019. ja 2020. aastal ka makse. Maksukoormuse kasv puudutaks seejuures ka madalapalgalisi. Koos sellega plaanib Kreeka valitsus kärpida uuesti pensione, mis oleks juba 14. korda kriisi algusest saadik. Selle arvelt loodab riik säästa kokku 4,5 miljardit eurot.

Tagasi üles