E-arvete kasutamine teeb võidukäiku

E-arvete kasutamine on jõudsalt tõusuteel.

FOTO: Stanislav Moshkov / Õhtuleht

Ettevõtted kasutavad üha enam masinloetavaid e-arveid, mille hulk kasvas esimeses kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga kahekordseks. 

Omniva infoäri valdkonna juhi Sander Aasna sõnul näitavad kõik trendid, kuidas üha enam nähakse e-arvelduses ja finantstehingute automatiseerimises väärtust. 

Tänavu on e-arvete osakaal kõigist arvetest märkimisväärselt kasvanud ja need moodustavad näiteks Omniva portfellist juba 26 protsenti kõikidest arvetest. 

Aasna sõnul on e-arvete kasvutrend tegelikult täiesti mõistetav. «On tõestatud, et e-arvetele üleminek säästab ettevõtjale keskmiselt 30 minutit ühe arve pealt, seega e-arvetele üleminek on tegelikult ettevõtja ratsionaalne ning läbimõeldud valik,» selgitas Aasna.

Tema sõnul on see selge trend sellest, et e-arvete osakaal kasvab ja juurde tuleb nii e-arvete saatjaid kui vastuvõtjaid.

E-arve on erinevalt PDF või paberarvest algusest lõpuni masinloetav xml fail, mis liigub ühest süsteemist teise andmevahetusliidese kaudu ilma manuaalse sisestustegevuseta.

Omniva arvekeskus on Baltikumi üks suurimatest e-arve operaatoritest. 2016. aastal vahendas Omniva 14 millionit arvet ning teenindas sellega 2500 e-arvetega klienti Baltikumis ja Skandinaavias.

Tagasi üles