Eften kaasab veel 6,3 miljonit lisaraha

Eften Capitali fondi juht Viljar Arakas

FOTO: Eero Vabamägi

Eften Capitali 2015. aastal asutatud alternatiivne investeerimisfond Eften Real Estate Fund III AS kuulutab välja kolmanda aktsiaemissiooni maksimaalse mahuga 6,3 miljonit eurot. 

Erinevalt eelmisest kahest emissioonist, mille käigus kaasati 2015. ja 2016. aastal vastavalt 13,3 ja 11 miljonit eurot, on emissioon seekord suunatud vaid fondi praegustele aktsionäridele, teatas ettevõte pressiteate vahendusel.

Avalikku pakkumist korraldab fondivalitseja Eften Capital AS ja märkimist korraldavad kõik Eesti Väärtpaberikeskuse kontohaldurid. Märkimine algab 18. aprillil ja lõpeb 2. mail. Emissiooni käigus on võimalik investoritel märkida kuni 500 000 lihtaktsiat hinnaga 12,5431 eurot.

Eften Real Estate Fund III ASi fondijuhi Viljar Arakase sõnul kapitali, mis otsib investeeringud, hetkel jätkub, kuid puudus on just sobiva riski ja tulu profiiliga investeerimisobjektidest, mistõttu korraldatakse emissioon sedapuhku varasemast poole väiksemas mahus ja vaid olemasolevatele aktsionäridele.

«Möödunud aasta oli meie jaoks rekordiline – tegime viis tehingut koguväärtuses 140 miljonit eurot. Tänaseks on ärikinnisvara hind tõusnud piisavalt, et huvipakkuvaid objekte, kuhu oleks mõistlik investeerida, leidub väga vähe,» rääkis Arakas.

Kolmanda emissiooni käigus kaasatava kapitali jaoks on hetkel ettevõte sajakonna projekti hulgast välja sõelunud kaks atraktiivset objekti – Laagrisse rajatava uue Selveri ja Hortese aianduskeskuse kinnistu, mis asub samuti Laagris. «Lisaks ehitame kapitaalselt ümber DSV Riia logistikakeskuse,» sõnas Arakas.

Fondi eesmärk on pakkuda investoritele ärikinnisvarale omast stabiilset dividenditootlust ja head kapitali kasvu. Fond maksab dividendideks 80 protsenti iga-aastasest vabast rahavoost. Oodatav iga-aastane dividendimäär on neli kuni kaheksa protsenti aastas. 2016. aasta eest jagati netodividendideks kokku 1 502 716 eurot, 63 eurosenti ühe aktsia kohta. 2015. aastal 29,7 eurosenti aktsia kohta.

Fondi kahe emissiooni käigus kaasatud kapital on investeeritud järgnevatesse objektidesse Balti riikides: Šiauliai linna südames asuv Saules Miestas kaubanduskeskus, Vilniuses asuv esinduslik Ulonu ärimaja ja Laisves 3 büroohoone ning DSV logistikakeskused Riias, Vilniuses ja Tallinnas.

Fondi varade maht on 31. märtsi 2017. aasta seisuga kokku 76,3 miljonit eurot, millest omakapital moodustab 29,9 miljonit eurot.

Tagasi üles