Harju Elekter ostis enamusosaluse elektriseadmete müügiettevõttes

Harju Elekter ASi peadirektor Andres Allikmäe.

FOTO: Peeter Langovits

AS Harju Elekter ostis 80,5 protsendi suuruse osaluse elektrimaterjalide ja -seadmete müügiettevõttes Energo Veritas OÜ.

Vastavalt lepingule ja lähtudes asjaolust, et tehing ei ole börsi reglemendi tähenduses oluline, osapooled tehingu väärtust ei avalikusta. Tehingu järgselt liidetakse Harju Elektri kaubandusgrupi äritegevus Energo Veritas OÜ-ga, mis jätkab kontserni tütarettevõttena, teatas Harju Elekter börsile.

Energo Veritas OÜ ostuga ning kontserni tütarettevõttena tegutseva kaubandusüksuse moodustamisega suurendab kontsern oma turuosa Eestis, laiendab oluliselt tootesortimenti ning loob eeldused toodete müügi võimendamiseks Eestis ja Baltimaades. Ettevõtte fookus suundub projektijuhtimisel põhinevale müügi- ja kaubandustegevusele.

Kontserni uue tütarettevõtte Energo Veritas OÜ juhatajana jätkab senine ettevõtte juhataja Kristo Reinhold. Ettevõtte nõukogusse nimetati AS-i Harju Elekter juhatuse esimees Andres Allikmäe, AS-i Harju Elekter juhatuse liige Tiit Atso ja AS-i Harju Elekter Elektrotehnika müügidirektor Tiit Luman.

Energo Veritas OÜ on 2015. aastal kohalikul kapitalil loodud elektrimaterjalide ja -seadmete müügiettevõte, mis pakub tehnilist konsultatsiooni ja lahenduste väljatöötamist, kaupade komplekteerimist vastavalt kliendi soovidele ja tarneid ehitusobjektile. Firma 2016. aasta käive oli 4,2 miljonit eurot ning ettevõttes töötab seitse inimest.

Harju Elektri põhitegevusalaks on elektrienergia jaotuseks ja ülekandeks vajalike seadmete välja töötamine, tootmine ja müük. Põhitegevust toetavad lehtmetalltoodete tehas Eestis ning tööstuskinnisvara arendamine ja rentimine. Harju Elekter Grupi Eesti, Soome ja Leedu tehastes töötab enam kui 500 inimest ning kontserni müügitulud on üle 60 miljoni euro aastas.

Tagasi üles