Äripäev sai loa käivitada oma raadiojaam

Meelis Mandel

FOTO: Teet Malsroos/Õhtuleht

Meediakontsern Äripäev on saanud tehnilise järelevalve ametilt (TJA) regionaalse raadioteenuse eetriloa; raadio käivitamine peaks lõpusirgele jõudma sügiseks.

«Ametlikku kirja pole saabunud, aga mitteametlikult on meile teatatud, et saime [loa],» ütles Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel BNSile.

«Juulikuus hakkame vaikselt pihta. Suve lõpust–sügisest võiks olla üsna korralik programm peal – ettevalmistustööd igal juhul käivad,» lisas ta.

Raadiosagedusalade planeerimise ja naaberriikidega koordineerimise tulemusel on TJA määranud kindlaks kaks vaba FM-sagedust, mille võib välja anda püsivalt raadioteenuse osutamiseks. Vastava konkursi valmistas amet ette koostöös kultuuriministeeriumiga, mis määras uutele raadioprogrammidele muuhulgas ka kõrvaltingimused. Harjumaal levima hakkava raadioprogrammi sõnasaated peavad olema soome või eesti keeles ja Ida-Virumaa raadioprogrammi sõnasaated vene või eesti keeles.

Mõlema programmi sõnasaadete maht peab päevasel ajal olema vähemalt 30 protsenti, Eesti autorite teoste miinimummaht programmis peab päevasel ajal olema vastavalt 20 protsenti ja 15 protsenti.

Tagasi üles