Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Sester: Kreekast on kosta positiivseid signaale

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kreeka lipp | FOTO: Scanpix

Rahandusminister Sven Sesteri sõnul on Kreekast viimastel nädalatel kosta positiivseid signaale ning abiprogrammi teise ülevaatuse võib saada järgmiste nädalate jooksul kinnitada.

«2016. aasta eelarveülejääk enne intressimakseid on ilmselt üle kolme protsendi SKPst ning head tulemused kanduvad ka 2017. aastasse. Kui järgmise paari nädala jooksul jõuavad läbirääkijad Kreeka valitsusega edasi ka praegu veel lahtiste teemadega, nagu näiteks tööturu- ja pensionireformid, saab abiprogrammi teise ülevaatuse järgmiste nädalate jooksul kinnitada,» ütles Sester.

Kreeka 2015. aasta suvel kokku lepitud abiprogrammis on seni lõpetatud esimene kohustuslik ülevaatus. Teine ülevaatus on veninud 2016. aastast alates, sest Kreeka pole teinud nõutud reforme. Ülevaatust lõpetamata ei saa Kreekale abiprogrammist järgmisi väljamakseid teha.

Rahandusminister Sven Sester osaleb 20.–21. märtsil Brüsselis eurorühma ja ELi majandus-rahandusnõukogu (Ecofin) kohtumistel. Eurorühma koosolekul arutavad euroala rahandusministrid Kreeka abiprogrammi üle käivate läbirääkimiste seisu.

Lisaks arutavad euroala ministrid esmaspäeval riikide eelarvekavasid. Igal sügisel peavad euroala riigid esitama Euroopa Komisjonile analüüsimiseks ülevaate järgmise aasta riigieelarvest. Komisjon kontrollib kavade vastavust stabiilsuse ja kasvu pakti nõuetele, mis sätestavad eelarvetasakaalu ja võlakoormuse reeglid.

Tagasi üles