Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Suured ehituspoed laienevad jõudsalt

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Vasakul Bauhaus Eesti juhatuse liige Ansu Saarela Rocca al Mare poe avamisel. | FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Kevade saabumisega pühivad oma uuendatud kauplustelt või tuttuutelt poodidelt ehitustolmu ja avavad uksed kolm suurt tegijad Eesti ehituspoodide turul – Espak, K-rauta ja Bauhaus.

Aasta alguses avas uksed uus ja suurem Espak. 10. märtsi varahommikul kell viis toimus Rocca al Mare avamisüritus. Haabersti uuendatud K-rauta plaanib taas müügitööga alustada aprilli alguses.

«Laienemise vajaduse tingis eelkõige müügipinna puudus aga ka parkimiskohtade vähesus,» sõnas Espaki turundusjuht Triin Pikk. «Oleme kavandanud oma keskuse laiendamist juba viimased kümme aastat. Pika projekteerimise ja planeerimise aeg on nüüd läbi ja ainuke loogiline jätk sellele oli uue keskuse osa ehitamine ja avamine.»

Pika sõnul on kliendid on muutunud teadlikumaks ja tulevad poodi juba konkreetsete ostusoovidega. «Samuti on sissetulekud mõnevõrra suurenenud, mis võimaldavad tegeleda lihtsalt kodu remondiga, muutes seda paremaks ja mugavamaks või siis uue kodu ehitamisega,» märkis Pikk.

Kui Espaki laiendus asub vana hoone lähedal, Järvevana tee ääres, siis Bauhausi uus maja asub vanast Lasnamäel asuvast kauplusest teise linna otsas – Rocca al Mares. Bauhaus Eesti juhatuse liikme Ansu Saarela sõnul saabus Bauhaus Eestisse 2010. aastal kindla sooviga avada rohkem kui üks ehituspood. «Rocca al Mare piirkond jäi meile silma juba esimese kaupluse avamise aegu,» sõnas Saarela ja lisas, et nüüd asub neil pood nii Tallinna idaosas kui ka lääneosas ja see katab suures osas kogu Tallinna piirkonna. «Seega usume, et mõlemale poele on piisav nõudlus,» sõnas ta.

Vastavatud Bauhausist praktiliselt üle tee asuv K-rauta alustas oma kaupluse uuendamist eelmise aasta lõpus. «Loomulikult mõjutab meid konkurentide tegevus – see utsitab ise parem olema ja rohkem pingutama,» sõnas K-rautat opereeriv Kesko Senukai Estonia juht Ramunas Adamonis.

«Tahame liita kaks tugevat kontseptsiooni – Eestis hästi töötava K-rauta kontseptsiooni ja Leedus hästi töötava Senukai kontseptsiooni,» selgitas Adamonis ja lisas, et Haabersti kauplusest saab esimene uue kontseptsiooniga kauplus. «Usume sellest sündivasse sünergiasse ja loodame, et üks pluss üks on kokku rohkem kui kaks.»

Järjest uuenevad ja laienevad ehituspoed muudavad aga olukorra ehituspoodide turul väga konkurentsitihedaks. «Kindlasti on olukord ehituspoodide turul pinev ja konkurents tugev,» sõnas Pikk. «Ükskõik missuguse kaubandusettevõtte laienemise peamiseks eesmärgiks ongi just turgu mõjutada». Bauhausi esindaja sõnul on nende ettevõte tihedaks konkurentsiks valmis.

Espaki uue maja esimene korrus keskendub peamiselt siseviimistlusele. «Meie keskuse uues osas asub suurenenud ja uuenenud kaubavalikuga värvi- ja ehituskeemia kauplus, lisaks oleme sinna juured paigutanud ka kõikvõimalikud seinakatted ja tapeedid ning dekoratiivliistud,» sõnas Pikk. «Peagi avame selle hoone teise korruse, kuhu kolib meie elektrikaupade osakond, mille kaubavalik samuti laieneb ning uueneb.»

K-rauta uuendatud kauplus ei ole Adamonise sõnul mitte klassikaline ehituspood vaid kaubanduskeskus. «Ehituskauba kõrval pööratakse senisest enam tähelepanu kodusisustusele, majapidamiskaubale ja valgustusele, uute tootegruppidena lisanduvad kodutehnika, kirjatarbed, vabaaja kaubad, mänguasjad ning spordivarustus,» sõnas Adamonis. «Tulevikus saab meilt rentida ka tööriistu, lasta õmmelda kardinaid ning ääristada vaipu.»

Rocca al Mare Bauhaus on sama suunitlusega, mis nende esimene pood Lasnamäel. 10 000 ruutmeetril asuvast poest saab nii siseviimistlusmaterjali, tööriistu aga ka aiatooteid ja taimi. Bauhausi esindaja küll tuleviku plaanidest veel täpsemalt rääkida ei soovi, sõnas, et hetkel keskendutakse uue kaupluse avamisele. Kui see tehtud, otsitakse uusi võimalusi laienemiseks.

Espak plaanib lähemate nädalate jooksul avada Tallinna kaupluses laienenud kaubavalikuga aiandusosakonna ja seejärel uue maja teise korruse. «Sel aastal on oodata veel teisigi uuendusi ja me loodame, et need õigustavad ennast ning täidavad meie praeguste ja tulevaste klientide ootusi,» sõnas Pikk.

Adamonise sõnul on kindlasti tulevikus Eestis veel investeerinuid plaanis, kuid neid on veel vara rääkida. «Teeme Haabersti lipulaeva korda, vaatame, kuidas klientidele meeldib, kas saame midagi veel paremaks teha ja alles seejärel langetame järgmised otsused.»

Tagasi üles