Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Vene järelvalveamet taastas Eesti toiduainetööstuste ekspordiload

3
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Punane liha. | FOTO: Scanpix

Venemaa toidu- ja veterinaarjärelevalvega tegelev asutus Rosselhoznadzor tühistas hiljutise korralduse, millega oli paljude Eesti toiduainetööstuse ettevõtete staatus ekspordiõigust omavate ettevõtete loetelus peatatud või ettevõtted loetelust kustutatud. Seega taastati kahe nädala tagune olukord.

Alles üleeile teatas Eesti veterinaar- ja toiduamet (VTA), et Venemaa toidu- ja veterinaarjärelevalvega tegeleva asutuse Rosselhoznadzor ametliku veebilehe andmetel on Eesti toiduainetööstuse ettevõtete ekspordiload taastatud. Nüüd taastas Venemaa kahe nädala taguse nimekirja.

VTA peadirektori asetäitja ütles, et n-ö koridori juttude tasandil on päris palju arutatud, mis Venemaa poole peal toimub, kuid ta ei saa seda lähemalt kommenteerida. «Eesti ettevõtete eksport Venemaale on peatatud. Eks järgnevad auditid näitavad, kas Venemaa pool on meie ettevõtetega rahul ja kas võiks nimekirja uuesti avada.»

Venemaa toidu- ja veterinaarjärelevalvega tegelev asutus Rosselhoznadzor muutis hiljuti oma korraldusega Venemaale ekspordiks luba omavate ettevõtete nimekirja. Ekspordiõiguse peatamise või nimekirjast kustutamise põhjuseks toodi, et pikaajaline ekspordi puudumine on loonud olukorra, kus ei saa olla veendunud, et ettevõtete tegevus on nõuetekohane.

Korraldus hõlmas kõiki Euroopa Liidu toiduainetööstuse ettevõtteid.

Tagasi üles