iDeal kampaania

Nordea panga ja selle töötajate lepitus ebaõnnestus
Finantstöötajate liit: streigi tõenäosus on suurem kui kunagi varem

Nordea panga peakontor Stockholmis.

FOTO: BOB STRONG/REUTERS

Finantssektori töötajate liit andis teada, et Nordea ja selle töötajate ametiühingu vaheline lepitusmenetlus ei jõudnud mingite tulemusteni.

Liidu sõnul jäi Nordea pank oma novembrikuus avaldatud väidete juurde, et ühinemine DNB-ga ei võimalda ühtegi pikaajalist lepingut sõlmida ja seni aset leidnud läbirääkimine töötajate esindajatega oli Nordea poolt ekslik. Lepitusmenetluses leidis kinnitust asjaolu, et tööalaseid ümberkorraldusi ühinemise tõttu tuleb Nordeas mitmeid, kuid nende täpset mõju töötajatele ja nende arvule ei tea isegi Nordea Eesti juhtkond.

Finantssektori töötajate liidu juhatuse esimehe Tanel Erik Podari sõnul pole Nordea seni olnud valmis nimetatud ka ümberkorralduste mõjusid töötajatele maandama ega kaasama töötajate esindajaid ühinemist läbi viivatesse töögruppidesse ega töögruppidesse, mis tegelevad ühendpanga töötajate töötingimuste või koondatavate töötajate lahkumiskompensatsiooniga.

«Paratamatult jääb mulje, et peale sõnade ei ole Nordea tegelikust töörahust, töötajate kaasamisest ja töötajate turvatundest huvitatud,» märkis finantssektori töötajate liit pressiteates.

Liidu hinnangul on kahetsusväärne, et Nordea ei soovi enne pankade liitumist töörahu tagamiseks reaalseid samme astuda. «Keeruline on ette kujutada DNB Nordea ühendpanga sujuvat tööd, kui pank peab hakkama esimesest päevast alates klaarima kiirkorras eelkäijate tegematajätmisi,» sõnas Podar.

Liidu kinnitusel on Nordea töötajatel plaanis mitmeid aktsioone nii Eestis kui välismaal, millega näidatakse oma rahulolematust tekkinud olukorra suhtes. «Streigi tõenäosus Nordeas on nüüd suurem kui kunagi varem, aga loodame vastuolud ära lahendada ikka ilma streigita,» avaldas Podar lootust.

Tema sõnul hõlmavad erinevad planeeritud aktsioonid erinevat hulka töötajaid. «Loodame, et kõiki töötajaid hõlmavat aktsiooni ei lähe siiski vaja.» Kuigi ajakava on juba ametiühingul paigas, Podari sõnul liit seda veel ei avaldaks.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles