Simson paneb Saaremaa silla pausi peale

Majandus-ja taristuminister Kadri Simson.

FOTO: Liis Treimann

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni (Keskerakond) hinnangul pole praegu mõtet jätkata Saaremaa silla rajamist analüüsiva asjatundjate komisjoni tööd, kuna püsiühenduse kavandamises on praegu paus. 

Komisjoni võiks ministri hinnangul taas kokku kutsuda pärast 2019. aasta riigikogu valimisi.

Simson kirjutas riigisekrreätrile, et Saare ja Lääne maakonnaplaneerignutes on kajastatud Saaremaa püsiühenduse maismaale ulatuvad asukohad ning edaspidiseks on kavandatud ka sisemeres riigi eriplaneeringu koostamine, mille otstarbekus tuleb analüüsimisele kõige varem järgmise transpordi arengukava koostamisel.

«Kuna transpordi arengukava uus periood algab 2021. aastast, siis ei ole vahepealsel ajal ka asjatundjate komisjonile näha ette ülesandeid, mille kohta tuleks kujundada seisukoht valitsusele otsustamiseks. Tulenevalt Saaremaa püsiühenduse kavandamise seisust ning asjatundjate komisjoni ülesannetest, ei pea ma hetkel asjakohaseks selle komisjoni jätkamist,» märkis Simson.

Samas kirjutas majandus- ja taristuminister, et püsiühenduse rajamisega seonduvate küsimuste analüüsimiseks on otstarbekas kaaluda asjatundjate komisjoni uuesti kokku kutsumist uue perioodi transpordi arengukava koostamisel pärast 2019. aastal toimuvaid riigikogu valimisi.

Asjatundjate komisjoni viimane kohtumine toimus 13. oktoobril 2015, kus antigi ülevaade Saaremaa püsiühenduse käsitlemisest koostamisel olevas Saare maakonnaplaneeringus. Kohtumisel tegi asjatundjate komisjon ettepaneku käsitleda koostamisel olevates Saare ja Lääne maakonnaplaneeringutes Saaremaa püsiühenduse maismaale ulatuvaid asukohti, märkis Simson.

Samuti tegi asjatundjate komisjon toona ettepaneku maakonnaplaneeringute jätkutegevusena koostada arenguvajaduste täpsustumisel riigi eriplaneering, millega teostatakse asukohavalik ning määratakse püsiühenduse täpne asukoht Saare ja Lääne maakonna piirnevas sisemeres. Püsiühenduse rajamise otstarbekust peeti asjakohaseks analüüsida järgmise transpordi arengukava või hiljemalt järgmise üleriigilise planeeringu koostamise raames.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles