Tootjahinnaindeks jätkas novembris tõusu

Viking Window tehas

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Tetaja/ Scanpix

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2016. aasta novembris võrreldes oktoobriga 0,6 protsenti ja võrreldes eelmise aasta novembriga 1,5 protsenti, teatab Statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas novembris eelmise kuuga võrreldes keskmisest enam hindade tõus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, puittoodete ja toiduainete tootmises, samuti hindade langus kütteõlide ja elektroonikaseadmete tootmises. 

2015. aasta novembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus kütteõlide tootmises, elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning elektroonikaseadmete tootmises, samuti hinnalangus mäetööstuses ning mootorsõidukite osade ja lisaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2016. aasta novembris võrreldes oktoobriga -0,4 protsenti ja võrreldes 2015. aasta novembriga 2,6 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes langes novembris keskmisest enam naftasaaduste, toormetsa ning nahktoodete hind, samas tõusis keemiatoodete, toiduainete ja turbatoodete hind.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2016. aasta novembris võrreldes oktoobriga 0,1 protsenti ja võrreldes 2015. aasta novembriga 1,2 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis novembris keskmisest enam põllumajandussaaduste, rõivaesemete ja ehitusmaterjalide hind ning langes naftasaaduste ja metallide hind.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles