Tallinna Lennujaam laenas kahelt pangalt kokku 54 miljonit eurot

Piret Mürk-Dubout

FOTO: Mihkel Maripuu

Põhjamaade Investeerimispank (NIB) ja AS Tallinna Lennujaam sõlmisid 24 miljoni euro suuruse laenulepingu Tallinna Lennujaama lennuliiklusala laiendamiseks ning teiste projektide arendamiseks. Detsembri alguses oli ettevõte sõlminud 30 miljoni euro suuruse laenulepingu ka Euroopa Investeerimispangaga (EIB).

«Selliseid mahukaid taristuprojekte nagu lennujaamad on mõistlik rahastada pikaajaliste laenude abil. Seepärast on ka Põhjamaade Investeerimispank osalenud mitmete lennujaamade arendamisel Balti- ja Põhjamaade piirkonnas. Tallinna Lennujaama parendustööd aitavad Eestil jätkata oma rahvusvaheliste sidemete tugevdamist ja tuua siia rohkem turiste ja ettevõtlust,» ütles Põhjamaade Investeerimispanga asepresident Gunnar Okk pressiteate vahendusel.

Alles 7. detsembril allkirjastasid Tallinna Lennujaam ja Euroopa Investeerimispank (EIB) 30 miljoni euro suuruse laenuleppe, mida lennujaam plaanib kasutada infrastruktuuri investeeringute elluviimiseks. Seega on detsembri jooksul lennujaam kokku leppinud juba 54 miljoni euro laenamises.

Aastatel 2016-2020 investeerib Tallinna Lennujaam arendusprojektidesse 127 miljonit eurot, millest 70 miljonit eurot on tunnistatud abikõlblikuks Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi poolt. 70 miljonist eurost panustab Ühtekuuluvusfond 35 miljonit eurot, ülejäänud investeeringuid rahastatakse omavahendite ja laenude abil, muuhulgas Euroopa Investeerimispangalt ja Põhjamaade Investeerimispangalt.

Tallinna Lennujaama juhatuse esimehe Piret Mürk-Dubout sõnul aitab investeerimiskava lennujaamal paremini valmistuda tuleviku kasvuvõimalusteks.

«Investeerime eesmärgiga pakkuda reisijatele paremat teenust ning suurendada terminali läbilaskevõimet tipptundidel, tagades samaaegselt lennujaama kestliku ja vastutustundliku käitamise," märkis lennujaama juht.

NIB 13-aastase tähtajaga laenu abil rahastatakse mahukat lennuliiklusala infrastruktuuri arendusprojekti ja samuti teisi olulisi projekte, muuhulgas uue parkimismaja ning lennukite värvimisangaari rajamist, teatas Tallinna Lennujaam.

Lennuliiklusala projektiga suureneb lennujaama infrastruktuuri läbilaskevõime ning väheneb lennujaama mõju ümbritsevale keskkonnale, parkimismaja ehitusega luuakse mugavad parkimistingimused 1200 sõidukile ning lennukite värvimisangaari ehitus toetab lennujaamale oluliste ärisuundade arengut.

AS Tallinna Lennujaam on Eesti riigile kuuluv ettevõte, mis käitab Tallinna Lennujaama ja kuut piirkondlikku lennujaama Eestis. 2015. aastal teenindas Tallinna Lennujaam 2,2 miljonit reisijat ja teenindas lende 32 sihtkohta.

Põhjamaade Investeerimispank (NIB) on rahvusvaheline finantsinstitutsioon, mille kaasomanikeks on kaheksa riiki: Taani, Eesti, Soome, Island, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi. Pank rahastab era- ja avaliku sektori projekte nii oma liikmesriikides kui neist väljaspool.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles