Inbank laieneb platvormi Raisin kaudu Saksamaa ja Austria hoiusteturule

InBanki asutaja ja nõukogu esimees Priit Põldoja panga kontoris Niine tänaval.

FOTO: Erik Prozes

Inbank alustas hoiuste kaasamisega Saksamaa ja Austria turgudelt, mida tehakse läbi Raisini platvormi. Inbank on esimene Baltikumi pank, mis Raisiniga liitub. Raisini kaudu on pangahoiustele paigutatud üle 1,8 miljardi euro enam kui 30 riigist.

Inbanki äriarenduse juht Erkki Saarniidu sõnul on koostöö Raisiniga märgilise tähtsusega samm, kuna esmakordselt viiakse oma hoiusepakkumine rahvusvahelisse konkurentsi. «Pakume Saksamaal ja Austrias hoiuseid Raisini kaubamärgi WeltSparen kaudu. Meie konkurentsivõimelised intressimäärad ulatuvad kuni 1,5 protsendini aastas turul, kus intressimäärade keskmine tase on 0,3 protsendi-0,4 protsendi piires,» lausus Saarniit. 

Saarniit usub, et lisaks heale intressipakkumisele on Inbankis hoiustamine sakslastele ja austerlastele atraktiivne oma turvalisuse tõttu.

«Kõrge riigireitinguga Eesti pangandus on usaldusväärne ja stabiilne ning tagatisfondi süsteem annab klientide hoiustele igas pangas kuni 100 000 euro ulatuses garantii,” ütles Saarniit. “Seetõttu on tegu väga madala riskitasemega investeerimisviisiga, millelt on siiski võimalik teenida arvestatavat tootlust,» lisas Saarniit. 

Saarniidu sõnul on Raisin uue ajastu platvorm, kus igal kliendil on olenemata riigipiiridest võimalus valida 26 panga seast enda jaoks sobivaim pakkumine – olgu see siis panga tausta, intressimäära või muude tootetingimuste põhjal. “Raisini innovatsioon ei seisne aga mitte vaid kliendi vajaduse rahuldamises, vaid ka väga hästi välja arendatud süsteemis koostöö alustamiseks uue partnerpangaga,» lausus Saarniit.

Raisini tegevjuht Tamaz Georgadze sõnul on ettevõte põnevil koostöö alustamise üle esimese partnerpangaga Eestis ning lausa kogu Baltikumis.

«Inbank on väga hea kasvutrajektooriga digitaalne innovaator ja meil on hea meel olla nende usaldusväärne partner hoiuste kaasamise äris üle Euroopa,» ütles Georgadze. 

Lisaks hoiuse kaasamisele Saksamaalt ja Austriast plaanib Inbank 2017. aastal alustada pangateenuste ja hoiuste pakkumist ka Poola filiaali kaudu. Endiselt jätkatakse hoiuse kaasamist Eestis, kus pakutakse kohalike pankade seas üht parimat hoiuseintressi. 

Mullu aprillis pangana tegutsemist alustanud Inbank pakub teenuseid oma internetipanga ja suure partnervõrgustiku kaudu. Ettevõte sai alguse 2010. aastal, kui loodi finantstehnoloogia- ja järelmaksuettevõte Cofi. Inbankil ja tema sidusettevõtetel on Eestis ligi 160 tuhat aktiivset kliendilepingut. 

Raisin on Saksamaal asutatud veebipõhine hoiuseplatvorm, mis on tegutsenud 2013. aastast, vahendades selle aja jooksul 26 panga hoiusepakkumisi enam kui 50 tuhandele inimesele. 

Tagasi üles