Riigikogu enamus toetas Rail Balticut

  • Konservatiivide kõnemees soovitas raudtee asemele ehitada hoopis vaakumtoru.
  • Rail Balticu kriitiku sõnul tulevikus kaupu ei transpordita, vaid ladustatakse.
  • Tartu esindaja soovib kiirraudtee ehitamist läbi oma kodulinna, mitte läbi Pärnu

Rail Baltic.

FOTO: eskiis

Eile riigikogus Konservatiivse Rahvaerakonna korraldatud Rail Balticu arutelul jäi kõlama valitsusliidu ja Reformierakonna tugev toetus Eestit Euroopaga ühendava rahvusvahelise raudteeühenduse rajamiseks Pärnut läbival trassil.

Tellijale

Riiklikult tähtsa küsimusena Rail Balticu teema riigikogu suurde saali toonud konservatiivid kutsusid pulti kolm harrastuseksperti, kes ei jätnud suurprojektis kivi kivi peale. Osaühingu Astrohouse juhatuse liige Endel Oja teatas, et on moodustanud raudteeprojekti hindamiseks sõltumatu asjatundjate komisjoni, kellele tuleb viivitamatult anda kogu majandusministeeriumis olev teave Rail Balticu kohta ning samuti ametkonna tehnoloogiline tugi. «Investeering tuleb kohe peatada,» ütles Oja.

Komisjoni liikmeid Oja ei avaldanud, kuid põhjendas oma nõudmist väitega, et raudteeprojekt rajaneb üksnes poliitilisel ambitsioonil. Oja arvates pole tulevikus põhjust rääkida harjumuspärasest transiidiärist, sest tema kinnitusel ei hakata kaupu edaspidi mitte transportima, vaid hoopis ladustama.

Tagasi üles