Ratas ja Ossinovski said Prantsusmaalt toetuskirja

Veiniklaas.

FOTO: Panther Media/Scanpix

Prantsusmaal alkoholismiennetusega tegelev valitsusväline organisatsioon Association nationale de prevention en alcoologie et addictologie (AANPA) saatis täna peaminister Jüri Ratasele ja tervise- ja tööministrile Jevgeni Ossinovskile adresseeritud toetuskirja.

«Soovime avaldada teie ambitsioonikale alkoholireklaamide piiramise ja alkoholi kättesaadavuse vähendamise poliitikale oma sooja toetust,» seisis kirjas.

AANPA viitas ka Prantsusmaa kogemusele, kus sarnane seadusandlus on kehtinud juba aastast 1991. Organisatsiooni hinnangul on see aidanud vähendada alkoholireklaamide väärkasutust ning seetõttu viinud ka alkoholitarbimise ja sellest tulenevate kahjude vähenemiseni.

Kirjas selgitatakse, et kuigi ka Prantsusmaal oli alkoholitööstuse vastuseis seadusele omal ajal üsna tugev, pole see AANPA andmetel erilist majanduslikku kahju tekitanud, vastupidi - 2013. aastaks oli kogu Prantsusmaa alkoholitööstuse käive kasvanud 22 miljardi euroni ning sektoris hõivatud töötajate arv võrreldes 1991. aastaga vähemalt kahekordistunud. Samal ajal on alkoholi tarbimine AANPA andmetel aga riigis vähenenud.

Kirja lõppsõnas tõdetakse, et alkoholi tarbimise vähenemise taga on lisaks kultuurilistele muutustele ja riskide suuremale teadvustamisele ka poliitilised sammud, mistõttu julgustatakse ka Eesti valitsust plaanitud muutusi täies mahus ette võtma.

Tagasi üles
Back