Elisa ostab Kuivallikult Starmani

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Elisa Eesti juht Sami Seppänen.

FOTO: Erakogu.

Elisa ja Starmani omanikud, Polaris Invest ja Com Holding on allkirjastanud leppe, mille kohaselt saab Elisa 100% ulatuses AS Starman omanikuks. Omandamise hinnaks on 151 miljonit eurot, mille Elisa tasub rahaliste vahenditega.  

Indrek Kuivalliku investeerimisfirma Polaris Invest teatas täna, et omandas East Capital Explorerilt telekomifirma Starman 63-protsendilise osaluse, nüüd on Polarise osalus telekomifirmas 74 protsenti. Kohe seejärel teatas Elisa, et ostab Starmani.

Kuivalliku ostutehingu kogusumma on 83,6 miljonit eurot, Starmani väärtus on selle järgi 208 miljonit eurot. East Capital Explorer teenib sellest tulu 37,5 miljonit eurot ehk investeerimisfirma tulumäär (IRR) on 24 protsenti, teatas East Capital Explorer börsile.

Elisa strateegiliseks eesmärgiks on tugevdada turupositsiooni koduturgudel. Tehingu tulemusena tekib Eesti turule uus ja tugev, laia teenusvalikuga ettevõte, mis toob nii Elisa kui ka Starmani klientideni mobiilside, interneti püsiühenduse ja TV teenused.

Starman on Eestis turuliider tasulise TV teenuse ning teisel positsioonil interneti püsiühenduse pakkujana, omades vastavalt 35% ja 20%-list turuosa. 2015. aastal ulatus Starman Eesti käive 37 miljoni ja ettevõtte ärikasum enne kulumit (EBITDA) 18 miljoni euroni. Starman Eesti töötajate arv on 320 inimest. 2016. aasta kolmanda kvartali lõpus oli ettevõttel 122 000 kaabeltelevisiooni ja 88 000 interneti püsiühenduse klienti.

Elisa on Eestis juhtiv mobiilsideteenuste pakkuja erakliendi segmendis. Elisas töötab 610 inimest. 2016. aasta kolmanda kvartali lõpus oli Elisal 662 000 klienti.

Mõlema ettevõtte töötajatele avaneb palju uusi arenemisvõimalusi, sest teenusvalik ja kasutusel olevate tehnoloogiate arv kasvab hüppeliselt.

Tehingu läbiviimine eeldab Eesti Konkurentsiameti aktsepteerimist ja mõne teise antud tehingule tüüpilise tingimuse täitmist. Elisa hinnangul jõuab tehing lõpliku kinnitamiseni 2017. aasta esimeses kvartalis. 

East Capital Explorer soetas enamusosaluse Starmanis 2013. aastal ning sellest ajast saadik on ettevõte kasvanud 11 protsenti aastas. Koos täiendava investeeringuga, mis võimaldas Starmanil osta Leedu firma Cgates, paigutas ettevõte telekomifirmasse kokku 46 miljonit eurot.

Algselt soovis telekomifirma enamusosalust soetada USA investeerimisfirma Providence Equity, mis teatas sellest märtsi keskel. Müügi hind oleks plaanide kohaselt olnud 81 miljonit eurot, millele lisandunuks sõltuvalt ettevõtte majandustulemustest veel 5 miljonit eurot.

Siis aga teatas Kuivallik, et soovib Starmani senise osanikuna kasutada eelisostuõigust. East Capital Explorer ei olnud esialgu sellega nõus ning osapooled pöördusid Stockholmi vahekohtusse. Arbitraaž andis võidu Kuivallikule.

Tagasi üles