Super Alko jäi Helsingi kohtus kaotajaks

Super Alko silt.

FOTO: Teet Malsroos/Õhtuleht

Helsingi apellatsioonikohus andis Soome alkoholimonopoli Alko Group ja Eesti Super Alko kaubamärki kasutava alkoholimüügifirma Aldar Eesti vahelises kaubamärgivaidluses õiguse Soome firmale.

Piirkonnakohus oli õiguse andnud Aldar Eestile, kuna Alko oli kohtu hinnangul passiivne ja ei sekkunud mõistliku aja jooksul, kui Aldar Eesti hakkas oma Super Alko logo kasutama.

Aldar Eesti peab nüüd maksma Alko Groupile kompensatsiooni.

Piirkonnakohtus sai Aldar Eesti võidu mullu detsembris, kuna firma ei kasutanud kohtu hinnangul soomlaste kaubamärki ära.

Soome Alko Group nõudis kohtus 100 000 euro suurust hüvitist, kuna ettevõtte hinnangul on Super Alko sihtgrupp peamiselt soomlased ja ettevõte lõikab kasu Alko kaubamärgi tuntusest Soomes. Alko hinnangul ei eralda eesliide «Super» Super Alkot soomlaste Alkost ja nimed lähevad segamini.

Super Alko pood asub Tallinna sadamas. Aldar Eesti hinnangul on Alko nõuded alusetud. Ettevõte registreeris kaubamärgi Eestis rohkem kui 10 aastat tagasi. Super Alko omaniku sõnul pole Super Alko kaubamärki kunagi Soomes kasutatud. Selleks, et kaubamärki kuidagi kahjustada, peaks seda ettevõtte hinnangul Soomes kasutama.

Tagasi üles
Back