Eesti ettevõtete kasumid vähenevad

Raha.

FOTO: Panther Media/Scanpix

Ettevõtlussektori kogukasum oli 2016. aasta kolmandas kvartalis 856 miljonit eurot, mis oli 4 protsenti väiksem kui aasta varem samal ajal, teatab Statistikaamet.

Võrreldes 2015. aasta kolmanda kvartaliga vähenes kogukasum enamikul tegevusaladel. Suurima panuse sektori kogukasumisse andsid kaubanduse ning veonduse ja laonduse ettevõtted. Ettevõtlussektori kasumi kasvu pidurdasid enim töötleva tööstuse ning info- ja sideettevõtted.

Ettevõtted müüsid 2016. aasta kolmandas kvartalis kaupu ja teenuseid 12,6 miljardi euro eest, mis oli 2 protsenti rohkem kui aasta tagasi samal ajal. Kogu ettevõtluse müügitulus kõige suuremat osatähtsust omavate kaubandusettevõtete müügitulu suurenes 3 protsenti, mõjutatuna põhiliselt müügitulu suurenemisest hulgikaubanduses. Kasvu toetasid ka jae- ja sõidukikaubandus. Töötleva tööstuse ettevõtete müügitulu suurenes 1 protsenti.

Ettevõtete kulud suurenesid eelmise aasta sama ajaga võrreldes 3 protsenti, sealhulgas tööjõukulud 5 protsenti. Tööga hõivatud isikute arv suurenes 3 protsenti ja töötatud tundide arv jäi aastases võrdluses samaks. Ettevõtlussektori tööviljakus puhta lisandväärtuse alusel oli hõivatu kohta keskmiselt 5800 eurot kvartalis, mis jäi mullusele tasemele.

Ettevõtete investeerimisaktiivsus on jätkuvalt madal. Ettevõtted investeerisid 2016. aasta kolmandas kvartalis 487 miljonit eurot, mis oli 14 protsenti vähem kui aasta varem samal ajal. Investeeriti peamiselt masinatesse ja seadmetesse ning ehitistesse. Suuremad investeerijad olid veonduse ja laonduse, töötleva tööstuse ja kaubandusettevõtted, kes tegid kokku ligi poole ettevõtete koguinvesteeringutest. Võrreldes 2015. aasta kolmandas kvartaliga suurenesid investeeringud vaid transpordivahenditesse. Ülejäänud investeeringud vähenesid.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles