Analüütik: paanilised uudised finantssüsteemi kohta peavad kaduma

Swedbank kontori börsimaaklerid.

FOTO: Mihkel Maripuu.

Et taastada usaldus finantssüsteemi vastu ja aktsiaturgude stabiilsus, peavad kaduma uudised, kus üks või teine pank vajab laenu või kuidas otsitakse lisaraha riikidelt, leiab LHV analüütik Joel Kukemelk.

Pikemaajalisem tõus saab tema hinnangul võimalikuks aga alles siis, kui närvilisus finantsturgudel on kadunud ja krediiditurgude probleemid lahenduse leidnud.

Kukemelk ütles Postimees.ee’le, et tänane kehv börsipäev Eestis oli reaktsioon maailmaturgudel toimuvale.

«Eesti tänane 7-protsendiline langus tulenes sellest, mis Aasia börsidel juhtus. Samas ma ise usun, et selline paanika, mis meil siin praegu toimub, loob hoopis suurepäraseid ostmiskohti,» märkis ta.

Tema hinnangul tegid need inimesed, kes täna oma aktsiad ära müüsid, suure tõenäosusega vale otsuse.

«Homme on situatsioon hoopis teine – meil on olukord, kus globaalseid intressimäärasid on langetatud ja võimalik, et tänased ülinegatiivsed meeleolud teevad totaalse kannapöörde,» põhjendas ta ning avaldas lootust, et kapitulatsioon aktsiaturgudel on juba ära toimunud.

Postimees Online kirjutas täna, et hinnalangus maailma valuutabörsidel hakkab võtma paanika mõõtmeid. Must päev oli ka Baltikumi börsidel. Pärastlõunal saabus aga uudis, et kuus keskpanka otsustasid alandada keskseid intressimäärasid 50 baaspunkti võrra.

 

Tagasi üles