Paberite järgi on Repinski juust Konju kitsede oma

Kaubaauto maaeluminister Martin Repinskile kuuluvas Konju farmis Ida-Virumaal.

FOTO: Liis Treimann

Pärast eelmisel nädalal ilmunud Eesti Ekspressi lugu, mis esitas kahtlustuse, et Konju kitsejuustu nime all müüdav juust ei ole Eesti, vaid Hollandi päritolu, kontrollis veterinaar- ja toiduamet (VTA) maaeluminister Martin Repinskile kuuluvast kitsefarmist pärinevat toodet, mis osutus Eestis valminuks.

«Me tegime ainult ühe konkreetse kontrolli seoses Eesti Ekspressis ilmunud artikliga. Me uurisime seda seoses kahtlusega, kas see võib sisaldada Hollandis toodetud juustu,» selgitas VTA pressiesindaja Martin Altraja, vahendab ERRi uudisteportaal.

VTA järelevalveametnik käis farmis kohapeal ja uuris põhiliselt dokumentatsiooni jälgitavuse osas ehk kas Konju farm on kasutanud Hollandi päritoluga juustu Eesti toodetes või mitte. «See üks juust, mille kohta Eesti Ekspress meile pildi saatis, on vastavalt dokumentatsioonile valmistatud tõepoolest Eestis ja Eesti kitsepiimast,» kinnitas Altraja.

Ta lisas, et kuna iga toote valmimisetapp peab olema paberil kirjas, siis peab seda kirjeldama ka vastav dokumentatsioon: «Ega seda muud moodi kontrollida ei saagi.»

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles