Trumpi võit lennutas eravanglate aktsiad taevasse

Corrections Corporation of America immigrantide kinnipidamiskoht

FOTO: Bob Daemmrich/©The Image Works / TopFoto

Eravanglate aktsiate hinnad tegid eile New Yorgi börsil hiiglasliku tõusu tänu ootustele, et valitud president Donald Trump pöörab tagasi Barack Obama administratsiooni suuna vähendada eravanglate kasutamist.

Eravanglaoperaatori Corrections Corporations of America aktsia hind hüppas 48,1 ja GEO Group aktsia hind  20,8 protsenti pärast seda kui Trump andis teada, et ta eelistab kasutada eravanglaid.

Aktsiate liikumine on vastupidine augustikuisele, mil nende aktsiate hinnad läksid vabalangusesse pärast seda, kui Ameerika Ühendriikide justiitsministeerium andis teada, et ei pikenda eravanglaettevõtetega lepinguid.

«Eesmärgiks oli vähendada ja lõpptulemusena lõpetada erakätes olevate vanglate kasutamine,» oli kirjas peaprokuröri asetäitja Sally Yatesi memos.

Ministeerium leidis, et eravanglad on kallid ja ohtlikumad kui avalikud. See otsus oleks pidanud mõjutama 13 eravanglat, kus on kokku umbes 22 000 vangi ehk umbes 11 protsenti kinnipeetavatest. Suurem osa nendest vangidest on välismaalased, peamiselt immigratsiooniseadust rikkunud mehhiklased.

Märtsis ütles Trump ühel avalikul esinemisel, et USA vanglate süsteem on katastroof, aga tundub, et eravanglad toimivad tunduvalt paremini kui avalikud institutsioonid.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles