Prokurör uuendas Liviko teise kartellileppe süüasjas süüdistust

Tootmine Livikos

FOTO: Toomas Huik

Liviko teise konkurentsisüüasja arutamisel tuleb väike paus, kuna prokuratuur esitas täiendatud süüdistused.

«Riigiprokurör esitas uued, täiendatud süüdistusaktid. Kohus andis kaitsjatele aega nendega tutvumiseks ja oma seisukohtade ettevalmistamiseks. Järgmine istung on plaanis 15. novembril,» rääkis Harju maakohtu pressiesindaja BNS-ile.

Augustis alanud protsessil süüalused end süüdi ei tunnistanud.

Riigiprokuratuur süüdistab nelja füüsilist isikut ja aktsiaseltsi Liviko konkurentsi kahjustavas hinnaalases koostöös. Füüsilistest isikutest kaks olid aktsiaseltsi Liviko töötajad ja kaks praegusek äriregistrist kustutatud äriühingu töötajad. Eeluurimist viis läbi konkurentsiamet ja juhtis riigiprokuratuur. Kriminaalasi alustati 2014. aastal ning uurimise all olev konkurentsi kahjustav tegu pandi süüdistuse järgi toime 2011. aastal.

Livikole esitatud süüdistus käsitleb Liviko ja kunagiste OÜ Aldar Eesti töötajate vahelist väidetavalt konkurentsi kahjustavat keelatud suhtlust.

Liviko kinnitusel pole ettevõte keelatud kokkuleppeid sõlminud. «Esitatud süüdistus on aegumise vältimise kaalutlustel eraldatud niinimetatud kaubanduskettide konkurentsiasjast ja puudutab ajaliselt taas umbes viie aasta tagust kirjavahetust, seega sisuliselt ei ole tegemist uue asjaga,» on AS-i Liviko kaitsja Erki Kergandberg varem öelnud.

Varasemalt on Liviko saanud süüdistuse niinimetatud viinamüügi kartellileppe süüasjas, mille Tallinna ringkonnakohus otsustas möödunud aastal lõpetada ja kohtualused süü alt vabastada. Riigiprokuratuur viis vaidluse riigikohtusse, mis leidiski, et süüasi pole siiski aegunud ja ringkonnakohus peab kaasust uuesti vaagima. Ringkonnakohus tegigi seda ja kuulutab lahendi 15. detsembril.

Tagasi üles