Tuleva sulgeb esmaspäeva õhtul algkapitali kogumise

Annika Uudelepp

FOTO: Tairo Lutter

Tulundusühistu Tuleva sulgeb esmaspäeva keskööl algkapitali panustajate nimekirja, praeguseks on liikmeid üle 2900 ja kogutud ligi 2,3 miljonit eurot kapitali.

Tuleva algkapitali loomises saavad soovi korral osaleda esimesed 3000 liiget, eeldusel et nad on liikmeavalduse esitanud hiljemalt esmaspäeva keskööks, teatas Tuleva.

Algkapital on vajalik kohustusliku pensionifondivalitseja seadusliku aktsiakapitali nõude täitmiseks. Kapitali ei kasutata tegevuskulude katteks, vaid see investeeritakse Tuleva pensionifondi.

Kõigil liikmetel on liikmetunnistuse saamisest alates 30 päeva aega otsustada, kas ja kui palju nad soovivad algkapitali panustada. Soovi korral võivad liikmed teha algkapitali sissemakse mitmes osas: sel juhul peab esimene osamakse laekuma 30 ja viimane 90 päeva jooksul liikmetunnistuse saamisest.

«Liikmeks astuda saab loomulikult ka edaspidi - hilisemad liitujad lihtsalt ei osale algkapitalis,» ütles Tuleva juhatuse liige Annika Uudelepp.

Tuleva ühistu asutasid tänavu kevadel 22 inimest, kes polnud rahul Eestis tegutsevate pensionifondide madalate tootluste ja kõrgete teenustasudega. Septembris esitas Tuleva finantsinspektsioonile tegevusloa taotluse, et 2017. aasta esimesel poolaastal avada pensionikogujatele endile kuuluvad pensionifondid.

Tagasi üles