Talunikud loovad Eesti piima sihtkapitali

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Tallinnas Tammsaare pargis toimub esmaspäeva keskpäeval piimakuud kokkuvõttev üritus, mille käigus Eesti piimakarjakasvatajad pakuvad linnarahvale talupiima ning alla kirjutatakse kokkulepe Eesti piima sihtkapitali loomiseks.

Tammsaare pargis toimuva ettevõtmisega tõmmatakse joon alla üleriigilistele piimatalgutele, mille eesmärgiks oli väärtustada kodumaist piimatootmist ja toetada Eesti piimatootjaid, teatas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda BNSile.

«Kutsume veel tänase päeva jooksul kõiki eestimaalasi osa võtma piimatalgute finaalist ning kodus, koolis või töö juures pöörama erilist tähelepanu piimatoodete tarbimisele ning sellest ka Facebookis foto abil teistele teada andma kasutades pildi juures märksõna #piim,» ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Esmaspäeval kell 12-13 pakuvad Tallinnas Tammsaare pargis linnarahvale oma lehmade piima Kaja Piirfeldt Remmelgamaa talust Anijalt, Siim Riisenberg Kehtna Mõisast ning Ly Kivikas Kärdi farmist Kaismast. Sealsamas allkirjastavad Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus ja Maxima Eesti ostudirektor Kristina Mustonen Eesti piima sihtkapitali asutamiskokkuleppe.

SA Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fondi juurde loodava Eesti piima sihtkapitali eesmärk on toetada Eesti piimatootjatele vajalike teadus-arendustegevuste läbiviimist ning seeläbi aidata kaasa Eesti piimatootjate jätkusuutlikule arengule nii kodu- kui välisturgudel.

Tagasi üles